لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ایران ۱۱:۳۵

چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان


چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان

فروش فولکس واگن چهل درصد بيشتر از سال پيش است

در حالی که بحران مالی جهان وضعيت بسياری از خودروساز های جهانی را با مشکل روبرو کرده است، فولکس واگن، خودروسازِ آلمانی پيش بينی کرد که فروش اين شرکت در سال ۲۰۱۰ افزايش يابد. فولکس واگن روز جمعه اعلام کرد که در ژانويه ۲۰۱۰ بيش از پانصد و سی و هشت هزار خودرو فروخته است که اين رقم، چهل درصد بيشتر از فروش اين شرکت در مدت مشابه سال قبل است. مديران شرکت می گويند افزايش فروش فوکس واگن، ناشی از تقاضای بالا در چين است که فروش اين شرکت در آن تقريبا دو برابر شده است.

چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان
چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان

قيمت نفت برای اولين بار در پنج روز گذشته کاهش يافت

روز جمعه در نيويورک، هر بشکه نفت با بيش از يک دلار کاهش، به بشکه ای هفتاد و سه دلار و نود و نه سنت رسيد. کارشناسان می گويند کاهش قيمت نفت احتمالا به تصميم چين برای کاهش سرعت گسترش اقتصاد خود مربوط می شود. بانک مرکزی چين اعلام کرده است که از بانک های سراسر کشور می خواهد، پول نقد بيشتری را ذخيره کنند.

چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان
چند خبر کوتاه اقتصادی از جهان

خط لوله نورد استريم برای انتقال گاز روسيه به آلمان ساخته می شود

کار احداث يک خط لوله انتقال گاز در زير دريا که می تواند گاز روسيه را به آلمان منتقل کند، احتمالاً تا دو ماه ديگر آغاز خواهد شد. اين خط لوله که نورد استريم نام دارد و طول آن هزار و دويست و بيست کيلومتر خواهد بود، از دريای بالتيک در غرب روسيه عبور خواهد کرد. گفته می شود خط لوله نورد استريم ، از اواخر سال ۲۰۱۱ کار انتقال گاز را آغاز می کند. کشورهای اروپايی بخش بزرگی از گاز مورد نيازشان را از روسيه تامين می کنند.

XS
SM
MD
LG