لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

مجلس سنای آمريکا لايحۀ اصلاح سيستم مالی کشور را به تصويب رساند


مجلس سنای آمريکا لايحۀ اصلاح سيستم مالی کشور را به تصويب رساند که برخی از کارشناسان مالی آنرا بزرگترين بازسازی جامع سيستم مالی کشور پس از فاجعه اقتصادی دهۀ سالهای ۱۹۳۰ ميلادی در آمريکا خوانده اند.

پرزيدنت باراک اوباما که اصلاح سيستم مالی کشور را يکی از اولويت های خود در مبارزات انتخاباتی قرار داده بود گفت تصويب اين لايحه، مؤسسات مالی را مسؤل اعمال و رفتار و تصميمات خود کرده است و از مردم و اقتصاد آمريکا نگهبانی و دفاع خواهد کرد.

رييس جمهوری آمريکا تصريح کرد که ديگر طرح نجات مؤسسات مالی وجود نخواهد داشت و چنانچه مؤسسات بزرگ مالی سقوط کنند، ديگر اقتصاد آمريکا را در معرض تهديد قرار نخواهند داد.

نتايج بدست آمده از نظرسنجی انجام شده از ده ها اقتصاددان نشان ميدهد پيش از آنکه بحران مالی اروپا بتواند سيستم مالی جهان را مورد تهديد قرار دهد، اقتصاد آمريکا ثبات گذشته خود را باز يافته و بحرانهای مالی نخواهد توانست به اين کشور سرايت کند.

در اين نظرسنجی اقتصاددانان پيش بينی کرده اند که گزارشهای اقتصادی اين هفتۀ دولت نشان خواهد داد که بر ميزان مصرف مردم، سفارشات کالاهای بادوام، فروش خانه های نو و موجود در ماه آوريل، افزوده شده است.

در همين حال کارخانۀ اتومبيل سازی کرايسلر ميگويد که در نظر دارد برای توليد اتومبيلهای جيپ جديد خود هزار و صد نفر را در شهر ديترويت، استخدام کند.

در همين ارتباط ويليام دادلی رئيس بانک مرکزی نيويورک خبر از بهبود بازار اشتغال ميدهد و ميگويد که اقتصاد آمريکا در ماه ميلادی گذشته ۲۹۰ هزار شغل جديد، ايجاد کرده است.

در همين حال در پی شکست مذاکرات بين نمايندگان اتحاديه يونايت و مقامات بريتيش ايرويز، از روز يکشنبه کارکنان داخل کابين هواپيما از جمله خلبانان و مهمانداران آن شرکت دست به يک اعتصاب ۱۵ روزهۀ سه مرحله ای زدند.

رييس اتحاديه يونايت پيشتر گفته بود که چنانچه شرکت هواپيمائی بريتيش ايرويز با پرداخت مزايا و حق سفر برخی از کارمندان آن شرکت موافقت کند، اعتصاب را متوقف خواهد کرد.

بريتيش ايرويز در نگاهی به سال گذشته بيش از ۵۳۱ ميليون پوندز ضرر نشان ميدهد که در بيست سال گذشته يعنی از زمان خصوصی سازی شرکت تا بحال بيسابقه بوده است. بخش عمدۀ ضرر بريتيش ايرويز ناشی از رکود اقتصاد جهانی و برف و سرمای شديد زمستانی بوده است.

XS
SM
MD
LG