لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۰:۱۸

چند خبر کوتاه اقتصادی از آمريکا و جهان


چند خبر کوتاه اقتصادی از آمريکا و جهان

*سخنگوی کاخ سفيد ميگويد پرزيدنت اوباما در نشست هفته آينده خود با هوجين تائو رئيس جمهوری چين احتمالاً مسأله شناور ساختن واحد پولی چين را مطرح خواهد کرد. در همين حال روز سه شنبه دولت چين اعلام کرد که در ارزش برابری واحد پولی دستکاری نميکند و آمريکا نبايد کسری کلان موازنۀ تجارت خارجی خود را با چين به علت سياستهای ارزی چين بداند.

*تيموتی گايتنر وزير خزانه داری آمريکا به هند سفر کرده است تا با مقامات آن کشور در مورد گسترش روابط اقتصادی و مالی دو کشور گفتگو کند. وزير خزانه داری آمريکا و وزير دارائی هند روز سه شنبه اعلام کردند دوکشور مشارکت های اقتصادی و مالی جديدی را آغاز کرده اند.

*قرار است سه کارخانه بزرگ اتومبيل سازی جهان، يعنی کارخانه های اتومبيل سازی رنوی فرانسه، نيسان ژاپن و دايملر آلمان با خريد سه در صد از سهام يکديگر همکاريهای جديد و بسيار نزديکی را آغاز کنند.

*تغييرات قيمت سهام در بازارهای بورس آمريکا متفاوت بود ولی در اروپا بر ارزش شاخص های عمده سهام افزوده شد. در بازار نفت نيويورک برقيمت نفت خام ۲۲ سنت افزوده شد و هر بشکه نفت به قيمت ۸۶ دلار و هشتاد و چهار سنت داد وستد شد که بالاترين قيمت نفت در ۱۸ ماه گذشته بود.

XS
SM
MD
LG