لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۱

واشنگتن حلقه تحریم ها به تهران را تنگ تر کرد


تصویب طرح تشدید تحریم ایران توسط مجالس نمایندگان و سنای آمریکا، به باراک اوباما رییس جمهوری این کشور اجازه می دهد، که آن دسته از شرکت های نفتی و موسسات مالی را مجازات کند که با ایران معاملات تجاری دارند.
این در حالی ست که سایت تحلیلی خبری عصر ایران، پیش تر از «نقشه راه آمریکا و متحدانش برای محاصره اقتصادی ایران و مرحله جداسازی کشورها از اقتصاد و نفت ایران» خبر داده بود. بر اساس این گزارش ایران که تا پیش از این سومین تامین کننده نفت چین بود اکنون به جایگاه هشتم تنزل یافته است. واردات نفت چین از ایران در یک ماه گذشته ۷۴ درصد کاهش یافته است که عدد هشدار دهنده ای است.
هر چند رجا نیوز در تازه ترین واکنش خود بعد از تصویب طرح تشدید تحریم ایران از «انقلاب بنزین احمدی نژاد و بی اثر شدن تحریم های اقتصادی»
سخن می گوید و از آمادگی ایران برای پیوستن به جمع صادرکنندگان بنزین از سال ۱۳۹۰ خبر می دهد.
به نوشته همین منبع، ایران دومین وارد کننده بزرگ بنزین در جهان از زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی است.
جمشید پژویان رییس شورای رقابت که در لیست تئورسین های اقتصادی دولت آقای احمدی نژاد نیز قرار دارد
پیش تر در گفت و گو با روزنامه تعطیل شده پول، در زمینه آثار تحریم ها از افزایش شدید هزینه مبادلات در تمام سطوح برای کشور سخن گفته بود و تاکید داشت که صنعت و انرژی ایران هم از این قطعنامه بی نصیب نخواهد بود .
روزنامه مردم سالاری در شماره روز پنج شنبه سوم تیرماه، پیش از طرح تشدید تحریم ایران نوشت: اگر چه هزینه مبادلات مالی را افزایش می دهد ولی در نهایت نمی تواند به توقف آن منجر شود.
واشنگتن در حالی حلقه تحریم ها را نسبت به تهران تنگ تر می کند
که عبدالرضا رحمانی فضلی رییس دیوان محاسبات ایران، در دومین نشست دبیران شورای نظارتی استان ها گفت : معلوم نیست با تحریم ها و مشکلات کنونی می خواهیم چه کنیم؟

XS
SM
MD
LG