لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

مجمع اقتصادی جهان، چهارشنبه در داووس


از چهارشنبه تا جمعه ۲۵۰۰ نفر از صاحبان صنایع و مدیران ارشد شرکت ها، رهبران سیاسی و فعالان در نشست اقتصاد جهان شرکت می کنند.
از چهارشنبه تا جمعه ۲۵۰۰ نفر از صاحبان صنایع و مدیران ارشد شرکت ها، رهبران سیاسی و فعالان در نشست اقتصاد جهان شرکت می کنند.

سیاستمداران و صاحبان صنایع و شرکت های بزرگ این هفته در شهری کوهستانی در دامنه کوه های آلپ در سوئیس گردهم می آیند تا در مورد آینده جهان تبادل نظر کنند.

از روز چهارشنبه تا جمعه ۲۵۰۰ نفر از صاحبان صنایع و مدیران ارشد شرکت ها، رهبران سیاسی و فعالان در نشست اقتصاد جهان شرکت می کنند.

"مجمع اقتصادی جهان" از چهارشنبه در داووس سوئیس آغاز می شود. بیش از ۴۰رهبر سیاسی، به سرمایه داران و فعالان می پیوندند تا راهی برای گذر از بحران های جهان بیابند.

این اجلاس در ابتدا به موضوعات اقتصاد جهانی می پرداخت اما به تدریج رهبران سیاسی و افراد سرشناس، و برندگان جوایز نوبل و فرهنگیان برجسته را نیز به خود جذب کرد.

معاون رئیس جمهوری، وزیر امورخارجه و وزیر دفاع آمریکا، نخست وزیر عراق، و رئیس جمهوری افغانستان، و هم چنین وزیر امورخارجه ایران، و وزیر دارایی عربستان در میان شرکت کنندگان هستند.

از شکاف سیاسی تا شکاف شدید اقتصادی میان فقیر و غنی، تا درگیری میان سنی و شیعه و جنگ و افراط گرایی در نقاط مختلف جهان که به مهاجرت پناهجویان به اروپا انجامیده، تا تغییرات اقلیمی و نقش تکنولوژی، همه در این نشست مطرح می شود.

XS
SM
MD
LG