لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۸

اعلام وضعیت فوق‌العاده در لیبریا به دلیل شیوع ایبولا


تصویر ویروس ایبولا
تصویر ویروس ایبولا

در پی شیوع بیماری ایبولا در لیبریا، رئیس جمهوری آن کشور روز پنجشنبه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

در حالی که اپیدمی ایبولا به گرفتن قربانی در لیبریا و دیگر کشورهای غرب آفریقا ادامه می‌دهد، الین جانسون سرلیف در پیامی تلویزیونی در شامگاه چهارشنبه گفت لیبریا برای حفاظت از جان مردم و بقای کشور، باید «گام‌های فوق‌العاده‌ای» بردارد؛ از جمله اگر لازم شود، برخی از حقوق و امتیازات را به حال تعلیق در آورد.

این اقدامات می‌تواند استفاده از نیروهای امنیتی برای قرنطینه کردن مناطق آلوده به ویروس و محدود کردن تردد مردم را شامل شود.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت نیروهای پلیس و ارتش در سیرالئون، در تلاش برای جلوگیری از گسترش ایبولا در کشور، راه‌های منتهی به برخی از مناطق روستایی را بسته‌اند.

گزارش رویترز به نقل از رئیس پلیس سیرالئون حاکی است، پاسگاه‌های بازرسی در جاده‌های اصلی در ایجاد می‌شود و خودروها و مردم، اجازه ندارند در آن مناطق رفت و آمد کنند.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید اپیدمی ایبولا تاکنون جان بیش از ۹۳۰ نفر در غرب آفریقا، اکثرا در کشورهای لیبریا، سیرالئون و گینه را گرفته است.

این سازمان همچنین گفته است هفته آینده، نشستی به منظور گفتگو و بررسی درباره استفاده از یک درمان تجربی برای بیماری ایبولا برگزار خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG