لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۱

شيرين عبادی از دبير کل سازمان ملل متحد خواست گزارشگر ويژۀ خود را به ايران اعزام کند


عبادی: در دادگاههايی که از زمان رياست صادق لاريجانی بر قوه قضائيه تشکيل شده اند سياست نقش عمده را بازی ميکند

شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل در گفتگو با وب سايت کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران از دبير کل سازمان ملل متحد خواست گزارشگر ويژۀ خود را در امور بازداشتهای خودسرانه و شکنجه، هرچه سريعتر به ايران اعزام کند.

خانم عبادی در بخش ديگری از اين گفتگو با محکوم کردن اعدام پنج زندانی سياسی در ايران از اجرای حکم ساير متهمان سياسی که به اعدام محکوم شده اند، ابراز نگرانی کرد.

اين برنده جايزه صلح نوبل افزود که از زمان رياست صادق لاريجانی بر قوه قضاييه هر چه بيشتر شاهد زوال استقلال قوه قضائيه هستيم.

به گفته شيرين عبادی در دادگاههايی که از زمان رياست صادق لاريجانی بر قوه قضائيه تشکيل شده اند سياست نقش عمده را بازی ميکند.

مسعود حيدری مدير عامل سابق خبرگزاری کار ايران از زندان آزاد شد

به گزارش خبرگزاری ايلنا مسعود حيدری که ۱۰ روز پيش برای تحمل محکوميت سه ماهه خود به زندان اوين منتقل شده بود، روز چهارشنبه آزاد شد.

پيشتر شعبه ۱۰۸۳ دادگاه انقلاب تهران آقای حيدری را به اتهام افترا به تحمل ۹۱ روز زندان و ۱۰ ضربه شلاق محکوم کرده بود.

بهاره هدايت به ۹ سال و نيم حبس تعزيری محکوم شد

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب بهاره هدايت عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت را به ۹ سال و نيم حبس تعزيری محکوم کرد.

اتهامات بهاره هدايت فعاليت تبليغی عليه نظام از طريق مصاحبه با رسانه های بيگانه، توهين به رهبر و رييس جمهوری اسلامی، اخلال در نظم عمومی از طريق شرکت در تجمعات غيرقانونی، ورود غيرقانونی و تخريب درب دانشگاه اميرکبير هنگام ورود مهدی کروبی به اين دانشگاه، عنوان شده بود.

به گزارش منابع خبری ايران همچنين ميلاد اسدی ديگر عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت در همين دادگاه به ۷ سال حبس تعزيری محکوم شده است. پيش از اين، دادگاه ميلاد اسدی سه بار به تعويق افتاده بود.

رييس کل دادگستری استان تهران: پرونده ای در مورد يکی از فرزندان آقای هاشمی در دادسرا مطرح است

رييس کل دادگستری استان تهران با اشاره به وجود پرونده های موجود در دادسرای تهران در خصوص يکی از فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس مجلس خبرگان رهبری گفت پرونده ای در مورد يکی از فرزندان آقای هاشمی در دادسرا مطرح است. وی از ارايه جزييات بيشتر در اين مورد خودداری کرد.

تکذيب بازگشايی بازداشتگاه کهريزک

به گزارش خبرگزاری ايلنا عليرضا آوايی با تکذيب بازگشايی بازداشتگاه کهريزک مدعی شده است که زندانی در آن منطقه، با استانداردهای خوب، ساخته شده است که ارتباطی با کهريزک ندارد، و زير نظر سازمان زندانها اداره ميشود.

XS
SM
MD
LG