لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۵

فلفل تند بخورید، بیشتر عمر کنید


مطالعات نشان میدهد که فلفل تند حاوی خواص ضد التهاب و ضد باکتری است و می تواند از خیلی از بیماریها جلوگیری کند.
مطالعات نشان میدهد که فلفل تند حاوی خواص ضد التهاب و ضد باکتری است و می تواند از خیلی از بیماریها جلوگیری کند.

یک باور قدیمی می گوید کسانی که فلفل تند می خورند بیشتر عمر می کنند.

مجله علمی «پلاس وان»، نتایج تازه ای از پژوهش های اخیر چین به روی غذاهای تند را منتشر کرده که این نظر را تایید می کند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در این بررسی از داده های یک مطالعه گسترده که بر روی ۱۶,۱۷۹ زن و مرد آمریکایی انجام شده، استفاده شده است.

در طول این مطالعه که ۲۳ سال طول کشید،۴,۹۴۶ نفر فوت کردند. پس از بررسی سن، جنسیت، فشار خون، کلسترول، دیابت، سیگار کشیدن، و دیگر خصوصیات بهداشتی و رفتاری این افراد، پژوهشگران متوجه شدند که خطر مرگ زودرس در آنهایی که ادعا کرده بودند که فلفل تند می خورند تا ۱۳ درصد کاهش داشته است.

نویسندگان این نشریه می گویند از مقدار و تعداد فلفل تندی که توسط این افراد مصرف می شده اطلاعی ندارند. این پژوهش بیشتر نگرشی بوده، پس در نتیجه نمی توان این ارتباط مصرف فلفل تند و طول عمر را ثابت کرد.

با این وجود، در این نتایج نوشته شده است که همان چیزی که به فلفل تندی می دهد، خاصیت و فواید ضد التهاب و ضد باکتری دارد و می تواند از خیلی از بیماریها جلوگیری کند.

پس آیا باید فلفل تند بیشتر بخوریم یا نه؟

بنجامین لیتنبرگ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت آمریکا و یکی از نویسندگان نتایج این پژوهش می گوید شواهد آنقدر قوی نیست که خودش بخواهد رژیم غذایی اش را تغییر دهد ولی توصیه کرد: «سیگار نکشید، میزان کالری غذایتان را محدود کنید، مشروبات الکی زیاد ننوشید، و هر سال واکسن آنفلوانزا بزنید. اینها کارهایی هستند که شواهد نشان می دهد به طولانی شدن عمر شما کمک می کند. ولی اینکه چقدر فلفل تند بخورید، آن را نمی دانم.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG