لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۶

پاپ رهبر کاتولیک‌ها مراسم عید پاک را برگزار کرد


پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان مراسم عید پاک را در واتیکان و در حضور جمعیت انبوهی به جای آورد.

ده ها هزار نفر روز یکشنبه، هشتم فروردین در میدان سن پیتر واتیکان گرد آمدند تا شاهد ورود پاپ و برگزاری مراسم عید پاک باشند. این مراسم با توجه به حمله های تروریستی بلژیک تحت تدابیر امنیتی شدید برگزار شد.

پاپ فرانسیس در پیام روز عید پاک خود با اشاره به حمله‌های تروریستی اخیر از جهان خواست برای مبارزه با آنچه او آن را "اهریمن خشونت ظالمانه و کورکورانه" خواند از "اسلحه محبت و عشق" استفاده کنند.

رهبر کلیسای کاتولیک از مسیحیان خواست امید خود را از دست ندهند.

مسیحیان در سراسر جهان در این روز مراسم نیایش عید پاک را برگزار می‌کنند. مسیحیان معتقدند عيسی مسيح در چنین روزی سه روز پس از مصلوب شدن به آسمان عروج کرده است.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا نیز در پیام روز عید پاک خود به حمله‌های تروریستی اخیر و آزار و اذیت مسیحیان در برخی از نقاط جهان اشاره کرد.

آقای کامرون گفت: "وقتی تروریست‌ها تلاش می‌کنند شیوه زندگی ما را نابود کنند، همانگونه که بار دیگر این هفته در بروکسل به گونه نفرت باری چنین تلاشی را کردند، باید در کنار یکدیگر بایستیم و نشان دهیم هرگز مرعوب ترور نخواهیم شد."

در ایران نیز ارامنه، عید پاک را جشن گرفتند.

در عراق مسیحیان در شهر القوش در شمال این کشور که عمدتا مسیحی نشین است گرد آمدند تا شاهد برگزاری مراسم عید پاک باشند. بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم مسیحیانی بودند که گروه دولت اسلامی روستاهای آنان در نزدیکی موصل را اشغال کرده و این افراد مجبور به فرار شده‌اند.

XS
SM
MD
LG