لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

مراسم عید پاک مسیحیان به میزبانی خانواده اول آمریکا در کاخ سفید برگزار شد


امسال هم مانند هر سال، کاخ سفید میزبان بخشی از مراسم عید پاک مسیحیان بود که با میزبانی پرزیدنت دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، بانوی اول آمریکا، برگزار شد.

مهمانان مراسم امروز بیشتر کودکانی بودند که بنا به یک سنت دیرین، وظیفه شان پیدا کردن تخم مرغ های رنگ آمیزی شده به رنگ های مختلف از لا به لای گل و درختان و چمن در باغچه کاخ سفید بود.

پرزیدنت ترامپ در سخنرانی مراسم امسال به بهبود وضعیت اقتصادی در آمریکا اشاره کرد و گفت: «امسال، سال ویژه ای است. کشور ما در وضعیتی عالی به سر می برد. به اقتصاد نگاه کنید، ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. هیچ چیز، آسان نیست ولی اقتصاد ما هرگز مانند الان نبوده است و ما تلاش می کنیم آن را بزرگتر و بهتر و قوی تر کنیم.»

هر چند میزبانان رسمی مراسم، رئیس جمهور و همسرش هستند، در سال های اخیر اذهان بسیاری بیشتر به سوی یک مهمان ویژه جلب شده و آن، خرگوشی است که هر سال با چهره هایی جالب ظاهر می شود و نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان را هم سرگرم می کند.

سابقه برگزاری مراسم عید پاک در کاخ سفید، به صد و چهل سال پیش باز می گردد.

در آغاز، مراسم به این شکل بود که در روز بعد از عید پاک که مدارس تعطیل بودند، بچه ها در محوطه روبروی کنگره آمریکا جمع می شدند و بازی می کردند تا این که صدای نمایندگان در آمد و با تصویب قانونی، از استفاده این فضا برای بازی کودکان جلوگیری شد.

سنت برگزاری مراسم عید پاک در کاخ سفید به ۱۴۰ سال پیش باز می گردد
سنت برگزاری مراسم عید پاک در کاخ سفید به ۱۴۰ سال پیش باز می گردد

از همین رو، رئیس جمهور وقت، «رادفورد هیز» این مراسم را به کاخ سفید برد.

از سال ۱۸۷۸، کودکان در محوطه چمن بخش جنوبی کاخ سفید جمع می شوند و در برنامه های گوناگون مربوط به عید پاک از جمله شکار، تزئین و غلتاندن تخم مرغ رنگی روی چمن شرکت می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز حین پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد مسائل مختلف، با بچه ها وقت گذراند و به آنها امضاء داد.

امسال، «ملانیا ترامپ» بانوی اول آمریکا هم ایده تازه ای برای مراسم عید پاک داشت و آن، بازی بولینگ روی چمن بود.

XS
SM
MD
LG