لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۸

برگزاری مراسم سالگرد روز زمین در آمریکا


برگزاری مراسم سالگرد روز زمین در آمریکا
برگزاری مراسم سالگرد روز زمین در آمریکا

دولت باراک اوباما چهلمین سالگرد روز زمین را با برنامه هایی در سراسر آمریکا برگزار می کند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه، یک روز پیش از مراسم روز زمین، برنامه ای ترتیب داد که در آن هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه در یک پیام ویدیویی گفت جهان در پرداختن به چالش های محیط زیست راهی دراز پیموده است.

کلینتون گفت آمریکا چنین مسائلی را در مناسبات دیپلماتیک خود برجسته می سازد و فعالانه برای کاهش تشعشات گاز گلخانه ای تلاش می کند. اما یاد آور شد کارهای بیشتری باید انجام گیرد و از مردم آمریکا خواست کمک کنند.

جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا نیز پیامی به مناسبت روز زمین فرستاد. کاخ سفید به نقل از آقای بایدن گفت او فعالیت های دولت را با اعلام انتخاب ۲۵ جامعه برای سهیم شدن در بیش از ۴۵۰ میلیون دلار اعتبار جهت بهینه سازی مصرف انرژی در خانه ها و مراکز کسب و کار، آغاز کرد.

نخستین روز زمین در ۲۲ آوریل سال ۱۹۷۰ برگزار شد. ۲۰ میلیون نفر در تظاهراتی در سراسر کشور از دولت خواستند با آلودگی هوا مبارزه کند.

قرار است پرزیدنت اوباما روز پنجشنبه میزبانی مراسمی با حضور رهبران محیط زیست را برعهده بگیرد. مقامات دولت اوباما همچنین در چند روز آینده در برنامه های آموزشی و پروژه های خدماتی در ارتباط با روز زمین در سراسر کشور شرکت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG