لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

موسسه دولتی ویدئو رسانه هدف حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفت


موسسه دولتی ویدئو رسانه هدف حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفت
موسسه دولتی ویدئو رسانه هدف حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفت

محمدعلی زم مدیر موسسه دولتی ویدئو رسانه ایرانیان اعلام کرد: ساعت سه و نیم بامداد یک شنبه ۲۸ فروردین خبر رسید شخصی با شکستن شیشه‌های موسسه، آنجا را آتش زده که بر اثر آتش‌سوزی حدود پنجاه هزار جلد کتاب، مقدار زیادی سی دی به ارزش دو میلیون تومان و سیستم‌های تدوین، فنی و اداری همه از بین رفتند و آسیب جدی به ساختمان وارد شد.

هنوز عوامل این حمله دستگیر نشده اند؛ اما مدیر این موسسه دولتی می گوید: متهم در صحنه شناسایی شده و امیدواریم که با چهره‌نگاری دستگیر شود تا بدانیم یک موسسه فرهنگی را به چه دلیل آتش زده است.

گفته می شود رقابت میان تولیدکنندگان غیرمجاز فیلم با تولیدکنندگان مجاز فیلم یکی از عوامل اصلی جدال ها و کشمش ها در این حوزه است.

حجت الاسلام زم رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی ویدئو رسانه در گفتگویی براین باور است که شبکه قاچاق فیلم های سینمایی برخوردار از سود هفت برابری هستند. او در این باره گفت: «حدود هفت برابر شبکه مجاز نمایش خانگی در سال گذشته شبکه قاچاق محصولات خود را به بازار عرضه کرده است و به طور کلی سی دی هایی که توسط هفده الی هجده مؤسسه به بازار عرضه شده است صد میلیون نسخه بوده است در حالی که این رقم در شبکه قاچاق بیش از هفتصد میلیون نسخه بوده است و اگر آمار فیلم هایی که توسط آنها به بازار عرضه می شود هفت مورد باشد چیزی حدود سه میلیارد و پانصد میلیون فیلم در این سی دی ها توسط شبکه قاچاق در اختیار مردم قرار گرفته است.»

حجت الاسلام زم افزوده بود: «بسیاری از مواد اولیه ای که شبکه قاچاق برای ارائه محصولات خود از آنها استفاده می کنند در داخل کشور تولید می شود و کمتر از ده درصد سی دی هایی که در داخل کشور تولید می شود مصرف آموزشی و علمی و پژوهشی دارند و بیش از نود درصد از آنها در شبکه قاچاق مصرف می شود.»

XS
SM
MD
LG