لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۵

بلندترين برج جهان امروز در دبی افتتاح می شود


برج دبی که بنا به گفته سازندگانش ساختمان ۱۰۱ تايپه پايتخت تايوان را که فقط ۵۰۸ متر بلندی دارد به فاصله زيادی پشت سر نهاده، بيش از ۸۰۰ متر بلندی دارد

اميرنشين دبی می گويد برج بلند دبی که نماد عظمت شهرکهای برآمده از دل شنزارهای کناره خليج فارس خواهد شد، امروز، دوشنبه، گشايش خواهد يافت، تا بر ادامه روند رشد اقتصادی اين بندرآزاد تاکيد شده و به سرمايه گذاران خارجی اطمينان خاطر داده شود که بازار دبی باز هم شکوفا خواهد ماند.

هرچند اين آغاز به کار اين بلندترين برج جهان همزمان است با کاهش فعاليتهای اقتصادی بويژه در زمينه صنعت ساختمان سازی در اين منطقه، با اين همه، مقامات محلی گفته اند همه امکانات خود را به کار گرفته اند تا مانع از رکود بازار مسکن در اين بندرآزاد شوند. برج دبی که بنا به گفته سازندگانش ساختمان ۱۰۱ تايپه پايتخت تايوان را که فقط ۵۰۸ متر بلندی دارد به فاصله زيادی پشت سر نهاده، بيش از ۸۰۰ متر بلندی دارد و بلندترين برج جهان در زمان کنونی شناخته خواهد شد. هرچند توسعه و افزايش بنای آن همچنان در آينده ادامه خواهد يافت، به دلايل نامعلوم از جمله مسائل مالی و امنيتی هنوز روشن نيست بهره برداری از اين برج در آينده چگونه خواهد بود؛ و صاحبان آن نگرانند اين برج بلند تهی از سکنه بماند. زيرا همزمان با گشايش آن بيش از يک ميليارد دلار بدهی برای سازندگانش بجاگذاشته است.

دبی بعنوان يکی از اميرنشينهای خليج فارس و عضو امارات متحده عربی توسعه اقتصادی خود را برمبنای بندر آزاد بنا نهاد که طی ساليان اخير از شکوفايی اقتصادی شگفت انگيزی نيز برخوردار بوده است.

سعود مسعود، پژوهشگر و تحليلگر معاملات مسکن ساکن دبی در اين باره می گويد: به سازندگان بنا اين امتياز را می دهيم که بلندترين برج جهان را به شکلی نمادين ساخته اند که خيزش دوباره رشد اقتصادی دبی را نيز نويد می دهد. فراموش نکنيم اين برج زمانی گشايش می يابد که معاملات مسکن در پايين ترين حد ارزش خود قرار دارد.

بيل بيکر، معمار آمريکايی که اين بنا را طراحی و ساخته، در مراسم گشايش حضور خواهد يافت تا شاهد پرده برداری از آفريده خود باشد.

آپارتمانهای اين برج بلند بعنوان هتل، دفترهای بازرگانی و خانه های مسکونی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG