لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۳

«لطفا مزاحم نشوید» شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره دبی شد


«لطفا مزاحم نشوید» شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره دبی شد
«لطفا مزاحم نشوید» شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره دبی شد

هفتمین دوره جشنواره فیلم دبی روز یکشنبه با اعلام برندگان این دوره به کار خود پایان داد.

هفتمین دوره جشنواره فیلم دبی -21 تا 28 آذرماه -، میزبان 157 فیلم از 57 کشور در رشته های گوناگون از جمله فیلم های داستانی، مستند، کوتاه و پویانمایی بود.

در این دوره از جشنواره فیلم دبی، محسن عبدالوهاب کارگردان فیلم «لطفاً مزاحم نشوید» جایزه بهترین فیلمنامه نویسی بخش رقابتی آسیا آفریقا را بدست آورد و کبرا حسن زاده اصفهانی بازیگر فیلم «مرحم» ساخته ابراهیم داوودنژاد نیز بعنوان بهترین بازیگر زن این دوره از جشنواره شناخته شد. تقدیرنامه بخش مستند نیز به فیلم «امین» شاهین پرهامی تعلق گرفت.

در بخش رقابتی آسیا آفریقایی جشنواره فیلم «دوبی» چهار فیلم كارگردانان ایرانی حضور داشتند. «لطفا مزاحم نشوید» به كارگردانی محسن عبدالوهاب، «مرهم» علیرضا داوود نژاد، «خانه زیر آب» سپیده فارسی محصول مشترك ایران، مراكش، فرانسه و مستند «ماندو» ابراهیم سعیدی كارگردان ایرانی که تهیه کننده آن عراق است.

فیلم مستند «امین» ساخته شاهین پرهامی كارگردان ایرانی مقیم كانادا است نیز در بخش مستند آسیایی آفریقا جشنواره فیلم دوبی حضور داشت.

«شكارچی» رفیع پیتز محصول مشترك ایران و آلمان در بخش غیررقابتی سینمای آسیا آفریقا این جشنواره حضور داشت.

برخورد طلاب حوزه علمیه اصفهان با فیلم لطفا مزاحم نشوید

پیش از این خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، گزارش کرده بود برخی از طلاب و روحانیون در اعتراض به مغایرت فیلم «لطفا مزاحم نشوید» با آنچه به گفته آنان «شئونات حوزه و روحانیت» خوانده می شود، خواهان جمع آوری بیلبوردهای تبلیغاتی این فیلم در اصفهان شده بودند.

از پی اعتراضات گروهی از طلبه هایی که به گفته خودشان حتا فیلم را ندیده بودند، مدیریت حوزه علمیه اصفهان خواهان جمع آوری این بیلبوردها از سطح شهر اصفهان شد. از پی این خواسته و دستور دفتر ارشاداسلامی استان اصفهان، مدیر سینمای نمایش دهنده فیلم به ناچار بیلبوردهای تبلیغاتی فیلم را از سطح شهر جمع آوری کرد.

شماری از افراد وابسته به جناح تندرو نیز خواهان ممنوعیت پخش فیلم شده بودند. نمایش فیلم لطفا مزاحم نشوید در چندین شهرستان ایران ممنوع شد.

XS
SM
MD
LG