لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

یک شرکت پستی در آمریکا ارسال دارو با استفاده از پهپاد را آغاز می‌کند


نمونه‌ای از یک پهپاد پستی شرکت یو پی اس
نمونه‌ای از یک پهپاد پستی شرکت یو پی اس

واحد عملیات پرواز پهپادی «شرکت یونایتد پارسل سرویس» موسوم به «فلایت فوروارد» به زودی ارسال دارو از «شرکت خدمات سلامت سی وی اس» را برای مشتریان آغاز خواهد کرد.

«یو پی اس» که از این برنامه در هفته های پیش رو در دو شهر ایالات متحده پرده برداری خواهد کرد، نشان می دهد چگونه خدمات پهپادی این بزرگترین شرکت پستی جهان، فرای بیمارستان ها گسترش می یابد.

اسکات پرایس، مدیر استراتژی و دگرگونی «یو پی اس»، می گوید این شرکت مستقر در آتلانتا که مالک ۲۵۱ هواپیما است و حدود ۳۰۰ هواپیما را در اجاره دارد از طریق «عملیات پرواز» با مشتریان جدیدی در دیگر صنایع کار خواهد کرد تا راه حل های مضاعفی برای طیفی از چالش های پست فوری طراحی کنند.

«یو پی اس» این ماه تائیدیه دولت آمریکا را برای به پرواز درآوردن یک خط هوایی پهپادی به دست آورد و از رقبایش، مانند «آمازون» و «وینگ آلفابت»، پیش افتاد.

تنظیم کنندگان مقررات در حال نگارش قواعد حاکم بر پرواز این پهپادها در حریم هوایی ایالات متحده هستند و انتظار می رود دستورالعمل ها سال ۲۰۲۱ آماده باشد.

«فلایت فوروارد» با مشارکت «متِرنِت» روز دوشنبه از توافقی برای تحویل نمونه های بیولوژیکی و دیگر بسته ها به مراکز درمانی بیمارستان یوتا خبر داد. «فلایت فوروارد» همچنین قراردادی با «کایزر پرمننته» برای ارائه خدمات به بیمارستان ها منعقد کرده است.

«فِدِکس کورپ» رقیب «یو پی اس» هفته پیش یک بسته را به خانه ای در ایالت ویرجینیا تحویل داد که بخشی از خدمات آزمایشی «هوانوردی وینگ آلفابت» است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG