لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

رئیس فیفا در ملاقات با پرزیدنت ترامپ: آمریکا یکی از قدرت‌های آینده فوتبال جهان خواهد بود


جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا»، در جریان برگزاری مجمع جهانی اقتصاد داووس در سوئیس، آمریکا را یکی از قدرت‌های آینده فوتبال توصیف کرد.

به گزارش نشریه «فوربز» او که از طرف پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به این اجلاس دعوت شده بود، در ضیافت شام ویژه ای شرکت کرد و لحظاتی برای حاضرین سخن گفت.

جیانی اینفانتینو با اشاره به ارزش و اهمیت رویای آمریکایی، ابراز امیدواری کرد با حمایت پرزیدنت ترامپ و سایر شرکت‌کنندگان مجمع جهانی اقتصاد داووس، این رویایی برای تمامی فوتبال‌دوستان و دیگران باشد که نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان به واقعیت می‌پیوندد.

پرزیدنت ترامپ و جیانی اینفانتینو روابط گرمی دارند و رئیس فیفا بارها در گفتگوهای اخیر خود رشد و گسترش فوتبال در آمریکا را تحسین کرده است.

او در فرازهای دیگری از سخنانش با قدردانی از نقش پرزیدنت ترامپ در امضای توافق تجاری جدید میان آمریکا، کانادا و مکزیک، اطمینان داد جام جهانی ۲۰۲۶ به میزبانی مشترک این سه کشور به خوبی برگزار خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ پس از دریافت توپ فوتبال اهدایی رئیس فیفا، ضمن سپاسگزاری از همراهی جیانی اینفانتینو برای اعطای میزبانی جام جهانی به آمریکا و برگزاری چند مسابقه در کانادا ومکزیک، همکاری در این فرآیند را افتخار بزرگی توصیف کرد.

به گفته او میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ و رقابت‌های المپیک تابستانی لس آنجلس ۲۰۲۸، رویدادهای ورزشی هیجان انگیزی برای آمریکا است.

چندی پس از اعطای میزبانی جام جهانی فوتبال به آمریکا، کانادا، و مکزیک در سال ۲۰۱۸، رئیس فیفا همراه با رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا در کاخ سفید با پرزیدنت ترامپ ملاقات کرد و طرفین درباره برگزاری هر چه بهتر این رقابت‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس جمهوری آمریکا ماه سپتامبر گذشته نیز میزبان جیانی اینفانتینو در کاخ سفید بود و آنها درباره فوتبال زنان گفتگو کردند.

این نخستین دوره جام جهانی فوتبال است که با شرکت ۴۸ تیم برگزار می شود. براساس پیش بینی های موجود، جام جهانی ۲۰۲۶ در آمریکای شمالی بیش از ۱۱ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG