لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۳

انتقاد ترامپ از نظرسنجی سی‌ان‌ان در آستانه تحلیف؛ مثل قبلی‌ها ساختگی است


ترامپ می گوید نظرسنجی سی ان ان ساختگی است.
ترامپ می گوید نظرسنجی سی ان ان ساختگی است.

دونالد ترامپ روز جمعه رسما به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا وارد کاخ سفید می شود. طبق نظرسنجی مشترک شبکه خبری سی.ان.ان و یک شرکت مشاوره خصوصی، نرخ تایید آقای ترامپ در حال حاضر ۴۰ درصد است. این درحالی است که ترامپ نتایج این نظرسنجی را رد کرد.

این نظرسنجی می گوید که نرخ تایید افکار عمومی در قبال نحوه عملیات انتقالی تیم ترامپ بیش از ۲۰ امتیاز زیر نرخ وضعیت مشابه در میان سه رئیس جمهوری سابق آمریکا است.

باراک اوباما با ۸۴ درصد تایید افکار عمومی در سال ۲۰۰۹ ، بیل کلینتون با ۶۷ درصد در سال ۱۹۹۲ و جرج بوش با ۶۱ درصد در سال ۲۰۰۱ سوگند یاد کردند.

دونالد ترامپ در واکنش به این خبر در توئیتر نوشت: «همان کسانی که نظرسنجی‌های ساختگی انتخاباتی، که کاملا غلط بودند، را تهیه می‌کردند، حالا در حال تهیه نظرسنجی‌هایی درباره نرخ تایید هستند. اینها هم، درست مثل قبلی‌ها، تقلبی هستند.»

افرادی که در نظرسنجی فوق شرکت کرده اند با توجه به روند کار تیم انتقالی دونالد ترامپ می گویند شک دارند که او بتواند از عهده مسئولیت این کار برآید و نظر افکار عمومی بر سر این مسئله، تقریبا نصف به نصف است.

شان دافی عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و از حامیان دونالد ترامپ می گوید نزاع میان آقای ترامپ و رسانه ها و نحوه پوشش اخبار مربوط به او در رسانه ها «از جمله در سی.ان.ان» به وجهه او آسیب زده است.

سی.ان.ان می گوید علی رغم این وضع، بسیاری از آمریکایی ها اطمینان دارند که ترامپ به چندین وعده انتخاباتی خود با موفقیت عمل خواهد کرد از جمله ۷۱ درصد می گویند که او بر کارخانجات مستقر در مکزیک تعرفه های جدید اعمال خواهد کرد، ۶۱ درصد می گویند که توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی را مورد بازبینی قرار خواهد داد، و ۶۱ درصد اطمینان دارند که در مناطق کم درآمد، مشاغل خوب و با درآمد مکفی ایجاد خواهد کرد.

۴۶ درصد گفته اند که اولویت های ترامپ برای کشور با اولویت های آنان مطابقت دارد و کشور آمریکا تقریبا بر سر این که نقش رهبری آقای ترامپ در جهت درست یا غلط حرکت خواهد کرد، به دو نیمه مساوی تقسیم شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG