لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

ترامپ در جشن حامیان خود در آستانه مراسم تحلیف: هدف من بازگرداندن عظمت به آمریکاست


ترامپ در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن در کنار همسرش در جمع حامیانش یک سخنرانی کوتاه داشت.
ترامپ در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن در کنار همسرش در جمع حامیانش یک سخنرانی کوتاه داشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در پایان جشن آغاز ریاست جمهوری او که با حضور مردم و برگزاری کنسرت موسیقی همراه بود، در سخنرانی کوتاهی گفت که هدف او بازگرداندن عظمت به آمریکاست.

او در این مراسم که در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن در مرکز شهر واشنگتن عصر پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ (۱۹ ژانویه ۲۰۱۷) برگزار و بطور مستقیم از طریق رسانه‌های آمریکا پوشش داده شد، خطاب به حاضران و مردم آمریکا گفت این سفر هجده ماه پیش آغاز شد و من یک نقشی در آن داشتم، اما شما مردم بیشتر در آن نقش داشتید.

او در این مراسم که در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن در مرکز شهر واشنگتن برگزار و بطور مستقیم از طریق رسانه‌های آمریکا پوشش داده شد، خطاب به حاضران و مردم آمریکا گفت من فقط پیام آور شما هستم. همه ما خسته شده بودیم از مشاهده آنچه که رخ می داد و خواستار تغییر بودیم.»

ترامپ بار دیگر تاکید کرد که هدف او بازگرداندن مشاغل به آمریکا است و او سعی دارد رونق اقتصادی را به کشور باز گرداند.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از حضور در این جشن، طی مراسمی در گورستان ملی آرلینگتون در ایالت ویریجنیا و در نزدیکی پایتخت، به کشته شدگان در راه وطن ادای احترام کرد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده در یک مراسم رسمی و خصوصی، با نثار تاج گل در مقابل بنای یادبود افراد گمنامی که جان خود را در راه خدمت به کشور و مردم آمریکا فدا کردند، به آنها ادای احترام کرد.

آقای ترامپ پس از این مراسم به سمت محل برگزاری جشن و کنسرتی که به مناسبت آغاز دوران ریاست جمهوری او در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن در مرکز واشنگتن تدارک دیده شده حرکت کرد و پس از دقایقی به حاضران در جشن پیوست.

آقای ترامپ، پس از اجرای کنسرت چند گروه موسیقی و در دقایق پایانی این جشن، که بیش از یک ساعت به طول انجامید، سخنرانی کوتاهی ایراد کرد.

او، به همراه خانواده خود، ظهر پنجشنبه به وقت محلی وارد واشنگتن شد و بلافاصله برای دیدار با مسئولان برگزاری مراسم تحلیف روز جمعه، رهبران جمهوریخواه کنگره و اعضای کابینه خود، به «هتل ترامپ» در نزدیکی کاخ سفید رفت.

مراسم تحلیف دونالد ترامپ فردا جمعه اول بهمن ماه (۲۰ ژانویه ۲۰۱۷) در مقابل ساختمان کنگره در واشنگتن برگزار و دوران ریاست جمهوری رسما آغاز خواهد کرد.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری منتخب در توئیتی امروز را «یک روز به یادماندنی، قبل از یک روز تاریخی» توصیف کرد.

جدول برنامه های تحلیف چیست؟

جمعه ۲۰ ژانویه

آقای ترامپ پنجشنبه شب را در «خانه بلیر» می گذراند. این خانه تاریخی در حقیقت خانه مهمانان رئیس جمهوری است. این ساختمان برعکس کاخ سفید بروی مردم بسته است و در چهارطبقه، ۱۸ هزار متر مربع مساحت دارد.

رئیس جمهوری منتخب به کلیسای سنت جانز در نزدیکی کاخ سفید خواهد رفت. بعد از نیایش او و همسرش ملانیا صبحانه را با باراک اوباما و همسرش میشل خواهند خورد. آنها سپس با اسکورت به کنگره می روند.

۹:۳۰ صبح جمعه به وقت واشنگتن، ۶ عصر به وقت تهران - مراسم تحلیف با اجرای موسیقی رسما آغاز می شود. شما می توانید از فیس بوک یا سایت صدای آمریکا این مراسم را زنده تماشا کنید.

۱۱:۳۰ صبح جمعه به وقت واشنگتن، ۸ غروب به وقت تهران - رئیس دیوانعالی آمریکا مراسم سوگند معاون یعنی مایک پنس را برگزار می کند.

۱۲:۰۰ ظهر جمعه به وقت واشنگتن، ۸:۳۰ غروب به وقت تهران - قاضی رابرتز رئیس دیوانعالی آمریکا مراسم سوگند دونالد ترامپ را برگزار می کند.

بعد از مراسم سوگند، آقای ترامپ اولین سخنرانی خود را به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا ایراد می کند.

۳:۰۰ عصر جمعه به وقت واشنگتن، ۱۱:۳۰ غروب به وقت تهران - آقای ترامپ و مایک پنس به همراه همسران شان مسیر ۲.۴ کیلومتری کنگره تا کاخ سفید را از خیابان پنسیلوانیا طی می کنند و به کاخ سفید می روند. این مراسم به «رژه» مشهور است و مردم در دو طرف خیابان از آنها استقبال می کنند.

۷:۰۰ غروب جمعه به وقت واشنگتن، ۳:۳۰ بامداد شنبه به وقت تهران - جشن مراسم تحلیف برگزار می شود که برنامه ای با اجرای موسیقی و رقص است.

شنبه ۲۱ ژانویه

۱۰:۰۰ صبح شنبه به وقت واشنگتن، ۶:۳۰ عصر شنبه به وقت تهران - همزمان با حضور ترامپ و معاون او در کلیسای جامع شهر واشنگتن، معترضان به ترامپ در تجمعی به نام ۲۰۰ هزار زن مخالف ترامپ در واشنگتن تجمع می کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG