لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۴

با تعطیلی سفارت کانادا دلار ۲۳۰۵ تومان شد


قیمت هر دلار بعد از ظهر روز شنبه ۱۸ شهریور به ۲۳۰۵ تومان رسید . ۵۵ تومان افزایش نسبت به روز پنج شنبه . سایت بازتاب امروز ، این قیمت را « باور نکردنی» خواند و نوشت:
«قیمت دلار پس از موضع جدید اتحادیه اروپا و تعطیلی سفارت کانادا برای نخستین بار از مرز ۲۳۰۰ تومان گذشت.»

دلار دولت را مجلس کشاند

خبرگزاری مهر روز شنبه ۱۸ شهریور اعلام کرد،« با اوج گرفتن مجدد قیمت ارز در بازار کشور طی هفته های اخیر و ناتوانی دولت در تنظیم بازار الیاس نادران عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حسینی وزیر اقتصاد را برای پاسخگویی در خصوص این ادعای معاون اول رئیس جمهور به مجلس فراخوانده شد»

به گزارش همین خبرگزاری « بررسی سئوال نادران از وزیر اقتصاد در مرداد ماه سال جاری ، در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد.»

عزیز اکبریان، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر این که « بانک مرکزی در گرانی ارز مقصر است و دولت نتوانست بازار ارز را به خوبی مدیریت کند.» به خبرگزاری مجلس شورای اسلامی گفت،« ریشه مشکلات بازار ارز دولت است.»


« دست خارجی در بازار ارز »

دلار در حالی از مرز ۲۳۰۰ تومان عبور کرد، که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران سه شنبه هفته گذشته در گفت و گوی تلویزیونی « از دستگیری کسانی که بازار ارز را بهم ریختند » خبر داد.

محمد پاریزی، معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی اخیرا در این زمینه گفت: « هم‌اکنون تعیین نرخ ارز در بازار آزاد توسط چند نفر از داخل و خارج کشور صورت می‌گیرد.

این اظهارات در حالی می شود که عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی روز پنج شنبه ۱۶ شهریور ماه از افزایش قیمت دلار دفاع کرد و گفت:
«باید اختلاف قیمت داخل و خارج کشور که ناشی از غیر واقعی بودن نرخ ارز است رفع شود و به عبارتی قیمت واقعی ارز در بازار تعیین شود.»
XS
SM
MD
LG