لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۳

خبر هولناک سازمان پزشکان بدون مرز در مورد زندانيان ليبی


خبر هولناک سازمان پزشکان بدون مرز در مورد زندانيان ليبی
خبر هولناک سازمان پزشکان بدون مرز در مورد زندانيان ليبی

در حالی که گزارش سازمان ملل متحد از بی قانونی و شکنجه در ليبی خبر می دهد سازمان پزشکان بدون مرز نيز خدمات درمانی انساندوستانه خود در زندان های مصراته را بدليل شکنجه زندانيان، متوقف کرد.

سازمان پزشکان بدون مرز می گويد خدمات درمانی خود در مصراته را متوقف کرده است زيرا از پزشکان و پرستاران سازمان خواسته شده بود زندانيانی را که تحت شکنجه قرار گرفته بودند بطور موقت درمان کنند، تا شکنجه آنان ادامه يابد.

گروه های حقوق بشر بارها از اعمال شکنجه مردم، بويژه در مورد کسانی که در طی خيزش مردمی ليبی برای معمر قذافی جنگيده بودند، ابراز نگرانی کرده اند.

سازمان پزشکان بدون مرز می گويد اين سازمان برای درمان زندانيانی که در جنگ مصراته زخمی شده اند به آن شهر رفته است، ولی مجبور شده است زخم های ناشی از شکنجه زندانيان را درمان کند.

در بيانيه سازمان آمده است هدف کارکنان آن درمان زخميان جنگ و زندانيان بيمار است و نه معالجه مکرر زندانيان در فاصله شکنجه ها.

سازمان پزشکان بدون مرز می گويد اين مساله را با مقام های مصراته و ارتش ملی ليبی در ميان گذاشته ولی به شکايت آنان هيچگونه ترتيب اثری داده نشده است. در نتيجه اين تشکيلات تصميم گرفته است خدمات خود را در بازداشتگاه های مصراته، متوقف کند.

سازمان ملل متحد نيز خبر از آن داده است که طرفداران رژيم پيشين ليبی که در حبس نيروهای انقلابی به سر می برند، مورد شکنجه قرار می گيرند.

گزارش ناپديد شدن طرفداران پيشين معمر قذافی و بدرفتاری با آنان برای شورای انتقالی ملی ليبی که تعهد کرده حقوق بشر را در آن کشور حفظ کند، مايه شرمساری توصيف شده است.

XS
SM
MD
LG