لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۶

اهدای تندیس افتخاری به «رامین جوادی» آهنگساز بازی تاج و تخت در ایران جنجالی شد


تقدیر از «رامین جوادی» نوازنده و آهنگساز ایرانی تبار در نوزدهمین جشن سینمایی- تلویزیونی حافظ در تهران با انتقاد برخی از سایت های محافظه کار و نهادهای حکومتی همراه شد.

در بخشی از مراسم امسال ضمن تجلیل از دستاوردهای رامین جوادی، جایزه یا تندیس حافظ افتخاری بصورت غیابی به این هنرمند اهدا شد.

رامین جوادی که به دلیل مشغله کاری به ایران نرفت، با ارسال پیامی نوشتاری از برگزار کنندگان این مراسم تشکر کرد.

مخالفین ضمن انتقاد از اهدای این جایزه به رامین جوادی، او را آهنگساز سریال مذموم و غیراخلاقی «بازی تاج و تخت» توصیف کردند که شایسته دریافت تندیس افتخاری حافظ نیست.

امید معلم دبیر این جشن در پاسخ به این انتقادات گفت، از رامین جوادی به عنوان یک آهنگساز موفق ایرانی و خالق آثار موسیقیایی ارزشمند قدردانی شده است و این جایزه هیچ ارتباطی به مشارکت او در تولید سریال بازی تاج و تخت ندارد.

او با اشاره به اینکه در این مراسم هیچ اشاره ای به بازی تاج و تخت نشده است، انتقادهای وارده را غیرمنصفانه توصیف کرد.

امید معلم که پس از درگذشت پدرش علی معلم، جشن سالانه حافظ را برگزار می کند، گفت حتی در کلیپی که برای تجلیل از رامین جوادی پخش شد، از موسیقی سریال بازی تاج و تخت نیز استفاده نکردند، این در حالی است که این موسیقی در برنامه های مختلف صدا و سیما پخش می شود.

هرچند که به گفته برخی از مقامات ایرانی، بازی تاج و تخت یک سریال غیراخلاقی ومبتذل است ولی طرفداران زیادی در این کشور دارد و بصورت غیرقانونی در لوح های فشرده یا از طریق سایت های اینترنتی با دوبله و زیرنویس فارسی در دسترس علاقمندان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG