لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

دو تن از اعضای گروه «دیکسی چیکس» با نام تازه ای به صحنه موسیقی باز می گردند


چهارسال پیش، گروه «دیکسی چیکس» تصمیم گرفتند برای مدتی از صحنه هنر پاپ – فولک کناره گیری کنند اما دو تن از اعضای این گروه پس از مدتی هم اکنون به صورت یک گروه دو نفره با پروژه تازه ای به صحنه موسیقی بازگشته اند و نخستین آلبوم خود را نیز منتشر کرده اند.

به تازگی پس از آن که «ناتالی مینز» خواننده اصلی گروه قدیمی «دیکسی چیکس» تصمیم گرفت تا دو سال دیگر نیز از فعالیت های هنری دست بکشد، دو خواهر از اعضای باقی مانده گروه یعنی مارتی مگوایر و امیلی رابیسون گروه تازه ای را به نام (Court Yard Hounds) یا «سگ های شکاری توی حیاط» تشکیل داده اند. امیلی ضمن تجربه طلاق از همسر سابق خود «کریس رابیسون» خواننده و آهنگسازموسیقی فولک آمریکا، در سال ٢٠٠٨ تعدادی ترانه ساخته است که تصمیم داشت آن ها را برای ضبط در اختیار خوانندگان دیگر بگذارد اما خواهرش «مارتی» اصرار داشت که این ترانه ها با صدای خود امیلی خوانده و اجرا شوند.

در بسیاری از ترانه های این گروه تازه، اعضای قدیمی گروه «دیکسی چیکس» به ریشه های سبک ویژه موسیقی خود بازگشته اند. اغلب ترانه های این سی دی تازه از جمله ترانه ای که دو صدایی با «جیکو دیلان» Jako Dylan موسیقی دان اهل تکزاس ضبط شده نیز از این سبک برخوردار است.

گروه تازه «سگ های شکاری توی حیاط» نام خود را از یک کتاب داستانی به نام «شهر دزدان» City of Thieves گرفته اند. کلیه ترانه های این آلبوم جدید نیز در استودیوی خانگی «مارتی» در منزل مسکونی او درشهر «آستین» تکزاس صدابرداری شده است.

هرچند ایمی و مارتی اصرار دارند که هواداران دیکسی چیکس بدانند که آلبوم تازه ای از این گروه قدیمی در آینده ای نزدیک منتشر خواهد شد اما در عین حال گروه مشغول تهیه آلبوم دوم «سگ های شکاری توی حیاط» نیز می باشد.

امیلی این واقعیت را قبول دارد که برعهده گرفتن کار خواننده یک گروه، حرکتی است که برای عادت کردن به آن زمان لازم است: «مسلما با تجربه ای که ما در گروه دیکسی چیکس با خواننده ای به مهارت ناتالی داشته ایم برای من مشکل است که بتوانم خودم را خواننده ای در سطح او بدانم. من و خواهرم مارتی همیشه تنها به عنوان هارمونی خوان با گروه همکاری داشته ایم و نه خواننده و این کار تازه یک تجربه بسیار آموزنده برای هردوی ما بوده است.»

گروه دو نفره «سگ های شکاری توی حیاط» برای نخستین بار به صورت عمومی در جشنواره بین المللی امسال «جنوب در جنوب غربی» South By Southwest که هرساله در ایالت تکزاس برگزار می شود حضور یافتند. ماه آینده امیلی و مارتی یک بار دیگر با « ناتالی مینز» در کنسرت ویژه «دیکسی چیکس» دست به اجرای برنامه خواهند زد. این گروه سه نفره قرار است در ٨ استادیوم ورزشی بزرگ به همراه گروه معروف «ایگلز» Eagles به اجرای کنسرت هایی بپردازند. «سگ های شکاری توی حیاط» در کنار این فعالیت ها به کار خود ادامه خواهد داد و کنسرت هایی را درطول ماه های تابستان در شهرهای مختلف آمریکا اجرا خواهد کرد. از جمله شرکت در فستیوال موسیقی «تلورید» Telluride Bluegrass Festival است که در ماه ژوئن برگزار خواهد شد. دو خواهر دیکسی چیکس و گروه تازه نفس آنان قرار است در ١٣ شهر مختلف آمریکا به همراه «سارا مک لاکلن» Sara McLachlan به اجرای برنامه بپردازند.

نخستین تک آهنگ گروه «سگ های شکاری توی حیاط» به نام «ساحل» The Coast نام خود را از سواحل زیبا و محبوب تکزاس در خلیج مکزیک گرفته است. خلیجی که موجودیت آن با وجود نشت نفت در کف آن درحال حاضر به شدت به خطر افتاده است.

XS
SM
MD
LG