لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

نمایش مجموعه جدید کریستین دیور در بیابانهای کالیفرنیا


طراحان پرآوازه مد معمولا نمایش ها خود را در موزه ها، گالری ها، ساختمانهای تاریخی و مکان های شناخته شده فرهنگی برپا می کنند. اما کریستین دیور نمایش مد خود در کالیفرنیا را به بیابان برد.

جایی در کوه پایه های سانتامونیکای کالیفرنیا، ستاره های هالیوود زیر چادرهای بزرگ سفید نشستند و شاهد نخستین مجموعه کروز از ماریا گرازیا کیوری، طراح ایتالیایی و مدیر جدید هنری مارک دیور بودند.

نمایش طرح های دیور با حضور چهره هایی چون ریانا، شارلیز ترون، دمی مور و بری لارسون برگزار شد.

پیراهن های رنگی و کلاه های شاپو در فضای باز و زیر چادر حال و هوای تعطیلات کنار دریا را برای تماشاگران زنده کرد.

مخاطب این کلکسیون میان فصلی در آغاز خانم های ثروتمندی بودندکه زمستانها با کشتی تفریحی به نقاط گرمسیر سفر می کنند و برای همین نامش را «کروز» و یا سیر و سیاحت با کشتی گذاشتند اما به مرور زمان طیف مخاطب وسیع تری پیدا کرد.


نخستین مدیر هنری زن در تاریخ ۷۰ ساله دیور

ماریا گرازیا کیوری از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶ برای مارک ایتالیایی ولنتینو کار می کرد. او در تابستان سال ۲۰۱۶ با هدف از نو ساختن دیور قدم به این خانه مشهور مد فرانسوی گذاشت.

برند دیور با ارائه لباسهای ظریف زنانه در جهان مشهور شده است اما از سال ۱۹۴۷ تاکنون، این نخستین باری است که توسط یک زن اداره می شود.

این طراح پنجاه و سه ساله می گوید دیور با زنانگی پیوند خورده است اما درک عموم نسبت به زنان و آنچه «زنانگی» تعریف می شود متحول شده است و او قصد دارد مفهوم امروزی زنانگی را وارد طرح های دیور کند.

خانم کیوری معتقد است دیور نه فقط با پیراهن های کلاسیک و شیک دهه پنجاه و شصت بلکه با لباسهای امروزی اش شناخته می شود و جوانان امروز دیور را نه تنها با چهره هایی چون پرنسس دایانا، عروس ملکه بریتانیا بلکه با کسانی چون سارا جسیکا پارکر هنرپیشه شیک هالیوود به خاطر می آورند. از همین رو، دیور در طرح های جدید باید تاریخ هفتاد ساله خود را به نمایش بگذارد.

دیور دو سال پیش نیز قصد داشت نمایشی در لس آنجلس داشته باشد اما به دلایلی این اتفاق به آینده موکول شد. خانم کیوری می گوید وقتی نام لس آنجلس می آید بسیاری یاد هالیوود می افتند و کمتر کسی به پیوند ناگسستنی مردم این شهر با طبیعت می اندیشد از همین رو تصمیم گرفت نمایش مد را در طبیعت بکر برپا کند.

کریستین دیور که چندی پیش توسط «ال و ام اچ» بزرگترین شرکت ارائه محصولات لوکس در دنیا خریداری شد صد و نود و هشت فروشگاه در شصت کشور جهان دارد.

میزان فروش اجناس دیور در پنج سال گذشته دوبرابر افزایش پیدا کرده است.

در سالهای اخیر برندهای مشهور اروپایی نمایش های مد خود را به لس آنجلس آورده اند از جمله ایو سن لوران ، بربری و تام فورد اما این نخستین بار است که نمایش مد در بیابان اجرا می شود.

XS
SM
MD
LG