لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

هنگام غذاخوردن در رستوران چه نکاتی را رعایت کنیم تا از ویروس کرونا دور بمانیم؟


با کاهش شمار مبتلایان به کووید۱۹ در برخی از کشورها، رستوران‌ها با رعایت نکات بهداشتی درهای خود را دوباره به روی مشتریان باز کرده‌اند و مردم پس از هفته‌ها قرنطینه می‌توانند بار دیگر از محیط رستوران لذت ببرند‌‌.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا می‌گوید مدرکی مبنی بر اینکه ویروس جدید کرونا از طریق غذا منتقل می‌شود در دست نیست و این ویرو‌س بیشتر از طریق بذاق دهان و بینی در تماس افراد با یکدیگر منتقل می‌شود. کارشناسان بهداشتی از مردم خواسته‌اند تا هنگام رفتن به رستوران، چند نکته را مد نظر قرار دهند.

تماس نزدیک را به حداقل برسانید

از لمس سطوح مشترک تا جایی که می‌توانید بپرهیزید، دست خود را پیش از غذا خوردن با صابون یا ژل ضدعفونی‌کننده تمیز کنید و در صورت امکان از گزینه پرداخت بدون تماس با گارسون استفاده کنید.

فاصله اجتماعی را رعایت کنید

بسیاری از رستورانها پس بازگشایی، میز و صندلی‌ها را با فاصله دو متر از هم قرار داده‌اند. در رستورانهایی که این قانون را رعایت نکرده و‌ شلوغ هستند غذا نخورید.

رستورانهای تمیز را انتخاب‌ کنید

سعی کنید در رستورانهایی غذا بخورید که نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند و کسانی که مسئول تهیه غذا هستند از ماسک و دستکش استفاده کنند.

اگر بالای ۶۰ سال هستید و یا پیشینه بیماری دارید بیشتر احتیاط کنید

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به افراد مسن و یا کسانی که پیشینه بیماری‌های قلبی، ریوی و یا دیابت دارند توصیه می‌کند در صورتی که ویروس هنوز در محل زندگی‌شان وجود دارد تا جایی که می‌توانند خانه بمانند و از غذاخوردن در رستوران صرف نظر کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG