لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۱

مرزهای دیجیتال، پروژه جدید بخش انگلیسی صدای آمریکا


واشنگتن، دی سی، ۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۹ (۶ مه ۲۰۱۰)

بخش انگلیسی صدای آمريکا بخش جديدی در اينترنت، تحت نام «مرزهای ديجيتال»، ايجاد کرده است که به بازديد کنندگان امکان آن را می دهد تا تجربه خود از مقوله آزادی و سانسور در جهانِ به سرعت تکامل يابنده اينترنتی و ارتباطات راه دور را با ديگران درميان بگذارند.

مدير کل صدای آمريکا، دان آستين، در اين زمينه گفت، «ما اميدواريم مرزهای ديجيتال را به عنوان يک منبع جهانی برای کسانی که به آزادی در اينترنت علاقه مند هستند درآوريم، و اين پروژه آنلاين را از طريق تلويزيون، و همچنين سمينار و ساير راه های ممکن به علاقمندان عرضه کنيم.»

آستين می گويد، «شما اهل هرجا که باشيد، چيزی برای ياد دادن به دنيا داريد. ما از طريق مرزهای ديجيتال حرف های شما را [برای استفاده ديگران] بازگو می کنيم، و آن را به تمام جهانيان می رسانيم.»

بخش انگلیسی صدای آمريکا از شما دعوت می کند تا ايميل ها و کليپ های ويديويی را که شامل تجربه شما از سانسور و نحوه برخوردتان با آن بوده است، برايمان ارسال داريد. يا می توانيد درباره اينکه چگونه اينترنت و تلفن همراه (دستی، موبايل) تار و پود زندگی در محل اقامت شما را دچار تحول کرده است ايميل و کليپ ويديويی درست کنيد و برايمان بفرستيد.

«مرزهای ديجيتال» روايت شما را ضميمه يک ديالوگ دو طرفه می کند که هدف از آن کنکاش درباره چگونگی تغيير عصر ديجيتال است، و تاثير مقوله هايی چون خلوت (privacy )، هويت (identity)، امنيت (security)، و آزادی بر مردم کوچه و بازار را بررسی می کند.

اين بخش از وبسايت بخش انگلیسی صدای آمریکا، در تاريخ ۱۶ ارديبهشت آغاز به کار کرد. روايت خود را چه از طريق نوشتاری، يا به صورت کليپ ويديويی، به وبسايت ما ارسال داريد، يا از طريق توئيتر و فيس بوک آن را با ما درميان بگذاريد.


اين بخش اينترنتی از آدرس زير قابل دسترسی است. www.voanews.com/digitalfrontiers

صدای آمريکا، که ابتدا در سال ۱۳۲۲ شمسی آغاز به کار کرد، سرويس سخن پراکنی بين المللی و چند رسانه ای ايالات متحده آمريکاست که بودجه آن توسط دولت آمريکا و از طريق هیأت مدیره سازمان ناظر بر راديو و تلويزيون های دولتی آمریکا (Broadcasting Board of Governors ) تامين می شود. صدای آمريکا هر هفته بيش از ۱۵۰۰ ساعت برنامه های خبری، اطلاعاتی، آموزشی، و فرهنگی توليد کرده و در دسترس بيش از ۱۲۵ ميليون شنونده و بيننده در اقصی نقاط عالم می گذارد. برنامه های صدای آمريکا در ۴۴ زبان ويژه شنوندگان و بينندگان و کاربران در خارج از آمريکا تهيه می شود.

XS
SM
MD
LG