لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۳

اظهارات دیکاپریو درباره تغییرات اقلیمی و رکوردشکنی در شبکه های اجتماعی


لئوناردو دیکاپریو هنگام پذیرفتن جایزه اسکار
لئوناردو دیکاپریو هنگام پذیرفتن جایزه اسکار

حدود پنج ماه از مراسم اعطای جوایز سینمایی اسکار می گذرد، اما به نظر می رسد سخنان لئوناردو دیکاپریو در مورد تغییرات آب و هوایی هنگام پذیرفتن جایزه هنوز در اذهان عمومی تر و تازه مانده است.

به گزارش وبسایت Plos One که یک رسانه آنلاین علمی است، سخنرانی لئوناردو دیکاپریو در توجه مردم نسبت به مسئله تغییرات آب و هوایی تاثیرگذار بوده است. آماری که توسط یک گروه از محققان دانشگاه سن دیه گو برآورد شده، نشان می دهد که درست بعد از صحبت های دیکاپریو، جستجوها در گوگل و کامنت ها در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر در رابطه با تغییرات آب و هوا در حد قابل توجهی بالا رفت.

وبسایت Plos One در توئیتر از آمار در مورد سخنرانی دیکاپریو خبر می دهد

جان آیرز که رهبری گروه محققان را بر عهده داشت، به واشنگتن پست گفته سخنان دیکاپریو موجب بزرگترین افزایش ناگهانی در توجه مردم نسبت به تغییرات آب و هوا شد.

لئوناردو دیکاپریو
لئوناردو دیکاپریو

لئوناردو دیکاپریو در اسکار امسال برنده بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم "بازگشته" شد و جایزه اسکارش را به مردمان بومی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی تقدیم کرد. او گفت: "تغییرات آب و هوایی یک امر واقعی است و همین حالا دارد اتفاق می افتد. بزرگترین خطر فوری است که همه ما را تهدید میکند و ما باید با همدیگر متحد شویم و بیش از این آن را پشت گوش نیاندازیم. باید از رهبرانی در سراسر دنیا حمایت کنیم که از شرکت های بزرگی که موجب آلودگی هوا و محیط زیست می شوند دفاع نمی کنند و در عوض از انسانیت دفاع می کنند، از مردمان بومی و میلیاردها و میلیاردها مردم از طبقات محروم که بیشترین ضرر را از تغییرات آب و هوایی خواهند دید، از فرزندان فرزندانمان دفاع می کنند، و از تمامی آنهایی که صدایشان در سیاست های حرس و طمع گم شده است."

مراسم اسکار امسال و سخنرانی دیکاپریو، حدود ۳۴ و نیم میلیون بیننده داشت. بر اساس آمار، توئیت ها بعد از این سخنرانی در مورد گرمایش زمین و تغییرات آب و هوا ۶۳۶ درصد افزایش داشت و در موتور جستجوگر گوگل بیشترین موضوعی بود که مورد جستجو قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG