لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

اظهارنظر کارگردان «لالالند» به عدم حضور اصغر فرهادی در اسکار


دیمین شزل،کارگردان موزیکال «لا لالند» در کنار الخاندو اینیریتو- مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا
دیمین شزل،کارگردان موزیکال «لا لالند» در کنار الخاندو اینیریتو- مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

مراسم اهدای جوایز انجمن کارگردانان آمریکا تحت تأثیر فرمان منع موقت ورود مهاجران توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برپا شد و بسیاری از شرکت کننده ها به این مسأله اشاره کردند.

دیمین شزل که جایزه بهترین کارگردان سال را برای موزیکال «لالا لند» از انجمن کارگردانان آمریکا گرفت، در سخنانش از اینکه چطور هنر از مرزها عبور می کند و ملتها را به یکدیگر نزدیک می کند، صحبت کرد.

شزل در گفتگو با خبرنگاران به شرکت نکردن اصغر فرهادی در مراسم اسکار اشاره کرد و گفت: «دهه ها، آمریکا روابط سردی با ایران داشته است و دهه هاست که سینمای ایران ، دست کم برای من، پنجره ای باز کرده به روی مکانی که هرگز آن را ندیده ام. فیلم برای من از کودکی همین معنا را داشته؛ پنجره ای رو به جهان.

او در ادامه گفت: «زمانی که ما فیلمسازان و صداهایی را کنار می گذاریم تنها به خاطر اینکه از گوشه ای از دنیا آمده اند که ما تصمیم گرفته ایم دیگر به درد ما نمی خورند، هم قدم در سراشیبی خطرناکی گذاشته ایم و هم ضد هنر عمل کرده ایم.»

دیمین شزل، جوان ترین کارگردانی است که جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود می کند و به احتمال زیاد جایزه اسکار را نیز از آن خود خواهد کرد.

«لالالند»، در چهارده بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG