لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۱

معاون پردردسر مطبوعاتی وزارت ارشاد برکنار شد


معاون پردردسر مطبوعاتی وزارت ارشاد برکنار شد
معاون پردردسر مطبوعاتی وزارت ارشاد برکنار شد

خبرگزاریها گزارش کردند: سیدمحمد حسینی وزیر ارشاداسلامی محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد را برکنار و بجای آن محمدجعفر محمدزاده را به عنوان معاون جدید مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد برگزید.

براساس حکم صادره وزیر ارشاداسلامی رسانه های مکتوب سنتی و مدرن را «رکن چهارم استقلال و آزادی یک کشور و یک ملت» دانسته و خواستار تعامل سازنده این معاونت با مطبوعات، خبرگزاریها، سایتها و به طور کل رسانه ها شده است.

محمدعلی رامین از پردردسرترین معاونان یک وزارتخانه دولت محموداحمدی نژاد، و از عوامل اصلی تهیه «پژوهش»های تاریخی برای سخنرانی های محموداحمدی نژاد در زمینه هولاکاست بوده است.

تحریف های تاریخی از کشتار نژادی یهودیان در جریان جنگ جهانی دوم و ترجمه مقالات نئونازیست های آلمانی بعنوان «پژوهش های تاریخی هولاکاست شناسی» از جمله کارهای رامین برای تدوین سخنرانی های محمود احمدی نژاد در این زمینه بود که پیامدهای زیانباری برای جمهوری اسلامی در جهان به دنبال داشت.

برملاشدن منبع اصلی این سخنرانی ها و نظریات رئیس دولت بر مبنای «پژوهش» های محمدعلی رامین حتا مایه ناخشنودی و اعتراضات درون حاکمیت شد.

به کارگیری الفاظ نادرست و تندروی و عصبانیت در برخورد با خبرنگاران به هنگام مصاحبه های مطبوعاتی از جمله اقدامات زیانبار رامین برای دولت کنونی بوده است.

اما مهمترین پیامد زیانبار سیاست های محمدعلی رامین مقابله سختگیرانه و آشتی ناپذیر با بازمانده مطبوعات غیردولتی و حتا اصولگرا بود که فریاد مجلسیان را نیز در پی داشت.

حاشیه های پیرامون محمدعلی رامین بسیار است از جمله این که رامین برای نخستین بار به مسیح مهاجری سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی تذکر داده و خواستار آن شد که این روزنامه دست از مخالفت با محمود احمدی نژاد بردارد. رامین همچنین تدوین کننده واگذاری انحصاری تبلیغات دولتی به روزنامه ایران بود که حتا روزنامه های کیهان، جام جم، و هموطن نیز به آن اعتراض کردند.

XS
SM
MD
LG