لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

جام جهانی: اعلام اسامی تیم ملی دانمارک


مارتن اولسن، سرمربی تیم ملی دانمارک، اسامی 30 بازیکن این تیم برای دیدار دوستانه در برابر سنگال را اعلام کرد.

نام توماس سورنسن، دروازه بان تیم استوک سیتی نیز به رغم دررفتگی آرنجش، در میان دعوت شدگان به چشم می خورد.

پزشکان موفق شدند بدن عمل جراحی، آرنج این بازیکن 33 ساله را جا بیاندازند و او امیدوار است که برای دیدار در برابر هلند در مرحله گروهی جام جهانی، به مرز آمادگی برسد.

همچنین کریستین اریکسن، هافبک 18 ساله آژاکس آمستردام هم در بین دعوت شدگان قرار دارد. او در اولین دیدار ملی اش، در مصاف با اتریش، به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد.

در بین بازیکنان دانمارک، نام کهنه کاران هم دیده می شود. دنیس رومدال از آژاکس و یان دال توماسون از فاینورد، بازیکنان با سابقه دانمارک را تشکیل می دهند.

اولسن می گوید:

« تیم فوتبال، مثل ارکستر سنفونیکه. درسته که ما دنبال تک نواز می گردیم، اما هیشه به کسانی هم احتیاج داریم که سرعت و ریتم رو حفظ کنند. ما دنبال کسایی می گردیم که همه کار بتونن انجام بدن. این باعث میشه که ما هم تو زمین و هم بیرون زمین تیم محکمی داشته باشیم.»

بزرگترین غافلگیری این لیست، دعوت از کریستین اریکسن بازیکن 18 ساله آژاکس است که به نظر اولسن شرایط حضور در تیم ملی را دارد. اریکسن بازیکنی است که در سالهای آینده به بازیکنی بزرگ تبدیل خواهد شد.

اولسن می گوید:

« بیشتر بازیکنان از لحاظ تکنیکی در وضعیت خوبی هستند. دلیل انتخاب ما هم همینه. یک بازیکن یا باید فیزیک خوبی داشته باشه یا تکنیک خوب. اما همه بازیکنان من هم با تکنیک هستند هم سریع و هم فیزیک خوبی دارند.»

دانمارک در گروه E همراه با هلند، ژاپن و کامرون قرار دارد.

اسامی بازیکنان تیم ملی دانمارک:

دروازه بانان: توماس سورنسن، کیم کریستنسن، جسپر کریستینسن و استفان اندرسن.

مدافعان: دنیل اگر، پر کلوردراپ، سیمون کیر پالرمو، ویلیام کیست، لارس جیکوبسن، پتریک تلیگا و سیمون پولسن.

هافبکها: کریستین پولسن، توماس کالنبرگ، دانیل جنسن، مایکل سیلبربائور، جیکوب پولسن، کریستین اریکسن، توماس انوولدسن و مایکل بخمان.

مهاجمان: دنیس رومدال، یان دال توماسون، نیکلاس بنتنر، سورن لارسن، جسپر گرونکین، مایکل کرون دلی و مارتین یورگنسن.

XS
SM
MD
LG