لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

بایدن: شاید لازم باشد مجمع ملی حزب دموکرات به تعویق بیافتد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، معاون ریاست جمهوری پیشین آمریکا، نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، می گوید همه گیر شدن ویروس کرونا ممکن است حزب دموکرات را مجبور کند در مجمع ملی آن حزب که برای ماه ژوئیه برنامه ریزی شده است تغییراتی عمده اعمال کند یا آن را به تعویق بیاندازد.

مجمع ملی حزب دموکرات و مجمع ملی حزب جمهوریخواه رویدادهایی نمایانگر دموکراسی آمریکا هستند که هر چهار سال یکبار برای تعیین نامزد نهایی حزب در انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شوند. اما بایدن به شبکه تلویزیونی «ام اس ان بی سی» گفت «دشوار بتوان تصور کرد» مجمع ملی حزب دموکرات در نیمه ژوئیه در شهر «میلواکی» در ایالت «ویسکانسین» آن طور که برنامه ریزی شده است، برگزار شود.

مجمع ملی حزب جمهوریخواه برای ماه اوت در شهر «شارلوت» در ایالت «کارولینای شمالی» در ساحل شرقی آمریکا برنامه ریزی شده است.

بایدن گفت «باید نظر دانشمندان را بشنویم» که آیا گردهم آوردن چند هزار دموکرات و صدها نماینده رسانه در فاصله ای نزدیک از یکدیگر در نیمه ژوئیه به دور از سلامت و ایمنی است یا نه.

بر مبنای مقررات جاری انجام چنین گردهمایی ممکن نخواهد بود.

پرزیدنت ترامپ فاصله گذاری اجتماعی در ایالات متحده را تا پایان ماه آوریل تمدید کرده است. شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا هر روز صدها نفر بالا می رود.

دولت و مقام های بهداشت به آمریکایی ها گفته اند از تجمع بیش از ۱۰ نفر پرهیز کنند. پلیس در مناطقی متخلفان را بازداشت می کند.

بیش از ۸۰ درصد جمعیت ۳۲۷ میلیونی ایالات متحده اکنون در وضعیت قرنطینه قرار دارند.

جو بایدن گفت مجمع ملی حزب دموکرات برای پرهیز از تداخل با المپیک تابستانی در توکیو که قرار بود ۲۴ ژوئیه برگزار شود برای نیمه ژوئیه برنامه ریزی شده بود ولی با به تعویق اقتادن المپیک به سال ۲۰۲۱ حزب دموکرات می تواند تاریخ برگزاری مجمع ملی را عقب تر بیاندازد.

بایدن همچنین تاکید کرد که مسئولان انتخابات باید شرایط را برای آرای غیابی بیشتری آماده کنند تا رای دهندگان بتوانند با خاطری آسوده برگه های رای خود را پست کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG