لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۵

هفت نامزد دموکرات در کارولینای جنوبی مناظره می‌کنند؛ سندرز در نظرسنجی‌ها پیش است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - هفت نامزد رقابت های حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه شب در ایالت کارولینای جنوبی پا به صحنه مناظره می‌گذارند.

سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت در باد موافق ناشی از پیروزی پر سر و صدایش در ایالت نوادا قرار دارد و از شمار بیشتری از نمایندگان لازم برای انتخاب به عنوان رقیب دموکرات پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه نوامبر برخوردار است.

نامزد پیشتاز معمولا هدف حملات دیگر رقبا قرار می گیرد، اما نظرسنجی های عمومی در کارولینای جنوبی ممکن است بخشی از توجه را به جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، معطوف کند.

بایدن در انتخابات درون حزبی در نوادا دوم شد. این بهترین عملکرد او در ماه فوریه بوده است و او را از نظر تعداد نمایندگان اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات در رتبه سوم قرار می دهد. نظرسنجی ها نشان می دهد بایدن چند درصد از سندرز در پیش است.

بر طبق نظرسنجی ها، تام استیر، دیگر نامزد دموکرات، هم از حمایت کم سابقه ای در کارولینای جنوبی برخوردار است و در جایگاه سوم، بالاتر از پیت بودجج شهردار سابق ساوت بند ایالت ایندیانا، سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست، و سناتور ایمی کلوبشار از ایالت مینه سوتا، قرار دارد.

نام مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، بر روی برگه های انتخابات در کارولینای جنوبی دیده نمی شود؛ اما او در مناظره سه شنبه شب در آن ایالت حضور خواهد داشت. بلومبرگ دیرتر از دیگر رقبا وارد عرصه رقابت های انتخاباتی شد.

بلومبرگ در مناظره قبلی در اولین حضورش در کنار رقبای دموکرات هدف حملات شدیدی قرار گرفت، ضمن این که تاکید داشت او بهترین بخت برای شکست پرزیدنت ترامپ است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG