لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

اعتراض به «هیکل» یک مجری تلویزیون با واکنش کاربران فضای مجازی روبرو شد


«دیمیتریا اوبیلور»، مجری جوان تلویزیون محلی دالاس تگزاس به خاطر اندامش با انتقاد روبرو شد
«دیمیتریا اوبیلور»، مجری جوان تلویزیون محلی دالاس تگزاس به خاطر اندامش با انتقاد روبرو شد

«دیمیتریا اوبیلور»، مجری جوان شبکه خبری محلی دالاس تگزاس به خاطر پوشیدن پیراهنی تنگ و به خاطر هیکلش با انتقاد برخی از بیننده ها روبرو شد از جمله بیننده ای که او را «مسخره» خواند.

این بیننده، عکسی از «دیمیتریا» را روی فیس بوک گذاشت و نوشت « سایز ۱۸/۱۶ در پیراهن سایز ۶ به نظر مسخره می رسد.» این بیننده مجری جوان را چاق نامید. این خانم همچنین گفته بود که دیگر این شبکه خبری را تماشا نخواهد کرد.

جالب اینجاست که او بعد مجبور شد پست خود را حذف کند چون با انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد.

«اوبیلر» ۲۶ ساله، دو هفته است کارش را برای این شبکه خبری آغاز کرده و اخبار مربوط به ترافیک را می گوید. او، پیش از این در یک شبکه خبری در لاس وگاش مشغول کار بود.

او می گوید وقتی وارد حرفه خبرنگاری شد، می دانست زیر تیغ انتقاد خواهد بود اما اجازه نمی دهد نظرات منفی اعتماد به نفسش را از او بگیرد.

«اوبیلر» در واکنش به انتقاد بیننده ای که او را «مسخره» خوانده می گوید: «من سایز ۱۸/۱۶ نیستم اما اگر هم بودم اینکه بخواهید سایز مرا مسخره کنید برای اینکه ناراحت شوم و از این طریق مرا مورد تبعیض قرار دهید، کار ناشایستی است.»

این نخستین بار نیست که این مجری جوان چنین رفتاری را تجربه می کند. زمانی که در شبکه محلی لاس وگاس کار می کرد هم بیننده ای برایش ایمیل زد و گفت «موهایت احتمالا به سختی تمیز می شود و بوی بدی می دهد.»

«اوبیلر» می گوید مردم باید بفهمند که زمانه عوض شده و جامعه پذیرای افرادی با چهره ها و اندام های متنوع شده است و نمی توان مردم را بر اساس استانداردهای محدود خود قضاوت کرد.

«اوبیلر» می گوید کار رسانه، بالا بردن آگاهی مردم در این رابطه است.

بسیاری از کابران شبکه های اجتماعی، از «اوبیلر» حمایت کرده اند و زیبایی او را ستوده اند.

«چنس د رپر»، خواننده مشهور پستی را در مورد «اوبیلر» در توییترش گذاشت که بیش از صد هزار بار به اشتراک گذاشته شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG