لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

سازمان بهداشت جهانی: تقریبا نیمی از موارد مرگ ناشی از کرونا در اروپا مربوط به خانه‌های سالمندان است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مسئول دفتر اروپای «سازمان بهداشت جهانی» می‌گوید تقریبا نیمی از موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا در سراسر آن منطقه در خانه‌های سالمندان رخ داده و این یک «تراژدی غیرقابل تصور» است.

دکتر هانس کلاگ، مدیر دفتر اروپای «سازمان بهداشت جهانی»، گفت که «تصویر عمیقا نگران کننده ای» از اثر «کووید۱۹» بر خانه‌های سالمندان، که در اغلب موارد «مراقبت‌های درستی در آنها انجام نگرفته است» مشاهده می‌شود. کلاگ گفت که کادر درمانی در چنین مراکزی اغلب بیش از حد کار کرده و کمتر از آن چه باید دستمزد دریافت می‌کنند. او خواست تجهیزات حفاظتی بیشتری در اختیار این کارکنان بخش درمان قرار بگیرد و از آنها حمایت شود. دکتر کلاگ آنها را به عنوان «قهرمانان ستایش‌نشده» این بیماری همه‌گیر توصیف کرد.

مدیر دفتر اروپای «سازمان بهداشت جهانی» تاکید کرد، هر چند به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا در بعضی کشورهای اروپایی به وضعیت ثبات رسیده یا رو به کاهش است، اما تا پایان این بیماری همه‌گیر راه زیادی مانده است.

کلاگ اشاره کرد که حدود نیمی از موارد ابتلا به بیماری «کووید۱۹» و مرگ ناشی از آن در اروپا رخ داده و در هفته گذشته آمار در شرق اروپا افزایش یافته است. او گفت که «سازمان بهداشت جهانی» برای تقویت تلاش‌ها در کنترل این بیماری به زودی تیم‌هایی را به بلاروس، ترکمنستان، و تاجیکستان اعزام می‌‌کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG