لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

فیلم رومانتیک «جان عزیز» درباره وقایع یازدهم سپتامر به عنوان پرفروش ترین فیلم، جانشین فیلم علمی تخیلی «آواتار» شد


فیلم رومانتیک «جان عزیز» درباره وقایع یازدهم سپتامر به عنوان پرفروش ترین فیلم، جانشین فیلم علمی تخیلی «آواتار» شد
فیلم رومانتیک «جان عزیز» درباره وقایع یازدهم سپتامر به عنوان پرفروش ترین فیلم، جانشین فیلم علمی تخیلی «آواتار» شد

پس ازهفت هفته متوالی صدرنشینی «آواتار» درفهرست پرفروش ترین فیلم ها، فیلم درام و رمانتیک «جان عزیز» تازه ترین ساخته کارگردان سوئدی «لاسه هالستروم» توانست با ٣٤ میلیون دلار فروش در یک آخرهفته، تبدیل به پرفروش ترین فیلم در بازار آمریکای شمالی شود .

بنا بر گزارش آسوشیتد پرس، فیلم «آواتار» که در طول هفته های گذشته در سراسر دنیا تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شده بود، این آخر هفته با فروش ٢٣ میلیون دلاری گیشه در بیش از سه هزارسینما، دررده دوم جدول پرفروش ترین فیلم ها قرارگرفت و جای خود را به «جان عزیز» داد.

سومین فیلم پر فروش آخرهفته گذشته فیلم ماجراجویانه تازه ای است با شرکت «جان تراولتا» به نام «از پاریس با عشق». این فیلم نیز به صورت گسترده ای در ٢٧٢٢ سینما اکران شد اما با تنها ٨ میلیون دلار فروش، آغاز نمایش نومید کننده ای داشت.

فیلم پرتماشاگر« جان عزیز» بر مبنای کتابی به همین نام به قلم «نیکلاس اسپارکس» ساخته شده است. این فیلم ماجرای عشق و عاشقی زن جوانی با بازی «آماندا سایفرید» و سربازی به نام «جان» است که نقش او را «چانینگ تیتام» ایفا می کند. رابطه این زن و مرد جوان پس از وقایع یازدهم سپتامبر مسیر تازه ای پیدا می کند. جان به جنگ می رود و عشق این دو دلداده با نامه نگاری ادامه می یابد.

لاسه هالستروم فیلمساز سوئدی فیلم های برجسته ای چون «زندگی سگی من»، «قانون در خانواده سیدر»، «شکلات»،«کازانوا»، «یک زندگی ناتمام» و «اخبار کشتی رانی» است. هالستروم پیش از این به خاطر فیلم «قانون در خانواده سیدر» نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی سال شده بود.

فیلم سه بعدی علمی تخیلی و پرفروش «آواتار» هر چند در بازار آمریکا و کانادا (آمریکای شمالی) جای نخست خود را به «جان عزیز» واگذار کرد اما این فیلم در سطح بین المللی هنوز پیشتاز است و هنوزهر هفته میلیون ها تماشاگرب رای تماشای آن به سالن های نمایش فیلم در شهرهای مختلف می روند.

فیلم موفق جیمز کامرون که تا کنون تمام رکوردهای پیشین فیلم های دیگر این کارگردان - «تایتنیک» - را شکسته است این هفته در بیش از ١٠ هزار سینما در ١٢٠ کشورمختلف جهان روی پرده و فروش گیشه آن از مرز یک میلیارد دلاری نیز گذشته است.

فیلم «آواتار» نامزد ٩ جایزه اسکار در رده بندی های مختلف است و طبق پیش بینی دست اندرکاران صنعت فیلم هالیوود، احتمالا جایزه اسکار بهترین فیلم سال گذشته به آن تعلق خواهد گرفت.

فیلم پر خرج «از پاریس با عشق» را هم «پیرم ورل» فیلمساز برجسته فرانسوی بر اساس داستانی از «لوک بسون» یک کارگردان فرانسوی دیگر ساخته است که در ضمن تهیه کننده این فیلم نیز می باشد.

«جان تراولتا» در فیلم «از پاریس با عشق» نقش یک جاسوس آمریکایی را ایفا می کند که با همکاری یکی از کارمندان جوان سفارت آمریکا که نقش او را «جاناتان رییس مایر» بازی می کند جلوی یک حمله تروریستی به پاریس را می گیرد.

فیلم تازه «مل گیبسون» به نام «لبه تاریکی» نیز هرچند دوهفته از آغاز نمایش آن می گذرد نتوانست بیش از ٧ میلیون دلار فروش گیشه داشته باشد در حالی که این فیلم ٨٠ میلیون دلار خرج برداشته است. پیش بینی شده است که جمع درآمد این فیلم پرخرج دلهره آوردر آمریکا به ٣٠ میلیون دلار خواهد رسید و به این صورت فیلم «لبه تاریکی» در مقام چهارم فهرست فیلم های پرفروش هفته گذشته قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG