لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۸

افزایش اعتماد عمومی جهان به آینده سرمایه گذاری


کلاوس شواب اقتصاددان سویسی و بنیانگذار اجلاس اقتصادی داووس سویس
کلاوس شواب اقتصاددان سویسی و بنیانگذار اجلاس اقتصادی داووس سویس

یک نظرسنجی که از سوی یک شرکت خصوصی برای اجلاس اقتصادی داووس سویس انجام شده نشان می دهد که پس از یک دوره نسبتا طولانی بحران اقتصادی، اعتماد به بازار سرمایه گذاری در جهان رو به گسترش است. این نتیجه گیری پیامد نظرسنجی از هزاران سرمایه گذار در سراسر جهان بدست آمده است. گزارش کامل این نظرسنجی روز سه شنبه در سایت شرکت ارتباطات عمومی ایدلمن وابسته به اجلاس اقتصادی داووس منتشر شده است.

این نظرسنجی نشان می دهد بیش از شصت درصد مردم براین باورند که شرکتهای آمریکایی برای برون رفت از بحران اقتصادی راه درستی را در پیش گرفته اند.

این پژوهش همچنین نشان می دهد در سنجش با سال گذشته کارکرد شرکتهای آمریکایی ده امتیاز بدست آورده اند.

اعتماد به بهبود اقتصادی شرکتهای آمریکایی و ایتالیایی با افزایش و شرکتهای روس با کاهش روبرو بوده است؛ هرچند بنا به این پژوهش پاسخ ها همچنان با شک و تردید همراه است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد اعتبار و نام سازمان های غیردولتی رو به گسترش است؛ در حالی که افکار عمومی جهان اعتمادشان را به رسانه ها از دست داده اند.

نشست اقتصادی داووس با شرکت سی و پنج تن از رهبران کشورها و روسای شرکتهای سرمایه گذاری همراه با ۱۴۰۰ تن از نمایندگان سرمایه گذاران جهان در سویس برگزار می شود.

کلاوس شاواب، اقتصاددان سویسی و بنیانگذار این اجلاس می گوید: نشست سالیانه داووس برای دستیابی به یک راهکار جهانی حل مشکلات پیش رو طراحی شده است.

افزایش شگفت انگیز رشد اقتصادی در کشورهای چین و هند از جمله مباحث این نشست خواهد بود.

سازمان دهندگان و مدیران نشست اقتصادی داووس سویس گفته اند این سی و پنچ رهبر سیاسی و اقتصادی جهان مشکلات چالش برانگیز تغییرات آب و هوایی، درگیری های سیاسی منطقه ای، مهاجرت و بدهی دولت ها را مورد بحث و برر سی قرار خواهند داد.

XS
SM
MD
LG