لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۵

جشن تولد هنرمند با رئیس جمهور و فیلسوف


داریوش شایگان، محمد خاتمی و داود رشیدی
داریوش شایگان، محمد خاتمی و داود رشیدی
سه شنبه شب مراسم بزرگ داشت داود رشیدی هنرمند برجسته تئاتر و سینما در کانون زبان فارسی برگزار شد.

این مراسم که هشتادمین سال تولد داود رشیدی را جشن می گرفت، محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین، داریوش شایگان، فیلسوف و متفکر نامدار و عده زیادی از هنرمندان سینما و تئاتر و غیره حضور داشتند. در این مراسم نمایشگاهی از عکس های داود رشیدی از کودکی تا امروز نیز در معرض تماشا قرار داشت.

داریوش شایگان که از دوستان دیرین آقای رشیدی است در سخنانی به خاطرات مشترک و دوستی اش با داود رشیدی پرداخت. پس از سخنان دکتر شایگان آقای خاتمی جلسه را ترک گفت.

علی نصیریان نیز از سخنرانانی بود که در باره رشیدی به عنوان هنرمند تئاتر سخن گفت. اکبر زنجان پور، هوشنگ گلمکانی، جعفر والی، مرضیه برومند، نیز در این مراسم سخنرانی کردند. داود رشیدی آخرین سخنران این مراسم بود. و در پی او همسرش احترام برومند با سپاس از مهمانان و برگزار کنندگان مراسم بویژه علی دهباشی تشکر کرد.

در این مراسم پیام تبریک عزت الله انتظامی و هدیه و پیام محمد رضا عارف نیز برای حاضران خوانده شد.

پس از پایان سخنرانی ها و اهدای یادبود و رونمایی از کتاب مجموعه آثار نمایشی او و خاموش کردن شمع تولد، داود رشیدی در کنار همسرش و لیلی و فرهاد فرزندانش، به ترانه تولدت مبارک که حاضران آن را می خواندند گوش داد.

احمد مسجد جامعی، داریوش اسد ‌زاده، محمدعلی سپانلو، راضیه برومند، جواد مجابی، مریم معترف، بهرام شاه‌ محمد‌لو، سروش صحت، حبیب رضایی، مهدی فخیم‌زاده، آتنه فقیه نصیری، مسعود رایگان و غلامرضا موسوی از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

این مراسم با صرف کیک تولد پایان یافت.
XS
SM
MD
LG