لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

پسر گیتاریست «پینک فلوید» به اتهام حمله به اتومبیل ولیعهد انگلستان محکوم شد


پسر گیتاریست «پینک فلوید» به اتهام حمله به اتومبیل ولیعهد انگلستان محکوم شد
پسر گیتاریست «پینک فلوید» به اتهام حمله به اتومبیل ولیعهد انگلستان محکوم شد

«چارلی گیلمور» پسر دیوید گیلمور، گیتاریست گروه معروف «پینک فلوید» به خاطر نقشی که در نا آرامی های دانشجویان در لندن ازجمله حمله به اتومبیل حامل پرنس چارلز، ولیعهد انگلستان و همسرش به ١۶ ماه حبس در زندان محکوم شد.

قاضی دادگاه «کینگستون کراون» اعلام کرد که «چارلی گیلمور» ٢١ ساله ، دانشجوی دانشگاه «کمبریج» می تواند پس از ٨ ماه از زندان آزاد شود. گیلمور جوان یکی از هزاران دانشجویی بود که در روز ٩ دسامبر سال گذشته به خاطر افزایش هزینه تحصیلی در دانشگاه های انگلستان، دست به تظاهرات زد. «چارلی گیلمور» به همراه گروهی ازتظاهر کنندگان دیگر از جمعیت اصلی جدا شد و به خودروهایی که پرنس چارلز و همسرش را همراهی می کردند حمله ور شد. دراین دادگاه هم چنین تصاویری از «چارلی گیلمور» در حالی که از مجسمه «سنوتاف» یا تندیس یادبودی که نمادی از کشته شدگان جنگ های بریتانیا به شمار می رود آویزان شده است به نمایش گذاشته شد.

پس از آنکه گیلمور جوان مدعی شد که نمی دانسته مجسمه «سنوتاف» چه معنایی دارد، نیکولاس پرایس قاضی دادگاه به او گفت: «این اعجاب انگیز است که جوانی با هوش، ذکاوت و سواد شما ادعا کند که نمی داند «سنوتاف» چگونه مظهری برای ملت بریتانیا به شمار می رود. کسانی که جان خود را در جنگ های بریتانیا از دست دادند همان کسانی هستند که امروز به شما این فرصت را داده اند که بتوانید برای به دست آوردن حقوق خود آزادانه دست به تظاهرات بزنید.» چارلی گیلمور در حالی که از شنیدن حکم زندان دادگاه تعجب زده شده بود در حضور پدر و مادر نویسنده اش «پالی سمسون» که به آرامی اشک می ریخت روانه زندان شد.

دیوید گیلمور یکی از برجسته ترین گیتاریست های جهان به شمار می رود که با «سید برت» بنیانگذار گروه «پینک فلوید» در دانشگاه کمبریج آشنا شد و درسال ١٩۶٨ پس از آن که «برت» به علت مصرف زیاد «ال اس دی» دچار مشکلات روانی شد، جایگزین او شد. دیوید گیلمور نقش مهمی در خوانندگی، آهنگسازی، نواختن گیتار و نوشتن متن موسیقی گروه پینک فلوید برعهده داشته است و به خاطر نوع موسیقی، فعالیت های بشردوستانه و شرکت در برنامه های خیریه گوناگون، در طول دوران زندگی حرفه ای خود از شهرت زیادی برخوردار بوده است.

او و همسرش «سمسون» چارلی را به فرزندی پذیرفتند اما سال گذشته پس از آن که این نوجوان دانشجوی سال دوم دانشگاه با پدر حقیقی خود، «هتکول ویلیامز»، شاعر و نمایشنامه نویس رادیکال برای نخستین بار روبرو شد، بنای ناسازگاری و سرکشی گذاشت و به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی پناه برد.

XS
SM
MD
LG