لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۸

یک رستوران جدید در لندن: در تاریکی غذا بخورید و موسیقی گوش کنید


رستوران Dans le Noir در لندن
رستوران Dans le Noir در لندن

یک رستوران در لندن که بیش از ده سال است به خاطر ارائه تجربه های حسی به مشتریانش شهرت دارد، تجربه تازه ای را در اختیار مشتری ها می گذارد و آن خوردن غذا در تاریکی است.

رستوران Dans le Noir با شرکت موسیقی «آدیو نِت وُورک» همکاری کرده و به مشتریانش فرصت این را می دهد تا نه تنها در تاریکی غذا میل کنند، بلکه در حین خوردن به موسیقی که مناسب هر غذا ساخته شده است، گوش دهند.

پل رسل، آهنگساز
پل رسل، آهنگساز

پل رِسِل با اسم مستعار پل رِز آهنگساز و تهیه کننده اهل آفریقای جنوبی ِ مستقر در لندن است که با هنرمندان مشهوری مثل لانا دل رِل کار کرده است. او با توجه به هر غذا آهنگ ساخته است تا مناسب و مکمل هر یک از آنها باشد.

رسل به خبرگزاری رویترز گفت: «طوری که من در مورد این پروژه فکر کردم این بود که چطوری می توانم یک غذا را به یک داستان و حکایت تبدیل کنم. سر آشپز رستوران به من فهرست ایده های اولیه اش را فرستاد؛ خلاصه ای از غذاهایی که به ذهنش رسیده بود، و من با در نظر گرفتن محتویات اصلی هر غذا فکر کردم که چطور می توانم آنها را به داستان تبدیل کنم. چطوری می توانم از آنها موسیقی بسازم.»

منوی مخصوص این رستوران نیز توسط رفئو زارمبا، سر آشپز لهستانی تبار، با دقت زیاد خلق و آماده شده است.

زارمبا گفت: «وقتی پل نسخه اول موسیقی اش را از طریق ایمیل برایم فرستاد، به غذاهایم کمی تغییر دادم تا بیشتر به آنها بیاید. بعد ایده جدیدم از منوی غذا را برایش فرستادم. بعد از آن رسماً شروع به همکاری کردیم.»

رفئو زارمبا، سر آشپز رستوران «دان لو نوآ»
رفئو زارمبا، سر آشپز رستوران «دان لو نوآ»

وقتی از او پرسیدند که آیا به این آهنگ ها گوش کرده است زارمبا پاسخ داد: «بله گوش کردم، چندین و چندین بار گوش کردم. حتی در یک اتاق تاریک نشستم با غذای کامل جلویم و به موسیقی گوش کردم، و برایم کار کرد. حقیقتش را بخواهید برای من شخصاً خیلی عالی کار کرد.»

مشتریان در حال وارد شدن به سالن تاریک رستوران «دان لو نوآ»
مشتریان در حال وارد شدن به سالن تاریک رستوران «دان لو نوآ»

در رستوران «دان لُو نوآ» که به زبان فرانسه یعنی «در تاریکی» ، غذاها در تاریکی و توسط گارسن های نابینا سرو می شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG