لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۶

ساندرا بولاک، پردرآمدترين بازيگر زن سال آمریکا شناخته شد


ساندرا بولاک، هنرپیشه سرشناس آمریکایی
ساندرا بولاک، هنرپیشه سرشناس آمریکایی

فوربز می‌گويد هاليوود از نظر درآمد بين زن و مرد فرق می‌گذارد و زنان از اين نظر هنوز از مردان عقب‌تر هستند.

به گفته مجله فوربز، ساندرا بولاک، با درآمد تقريبی ۵۱ ميليون دلار ظرف ۱۲ ماه، در صدر فهرست پردرآمدترين بازيگران زن هاليوود شناخته شد. پس از وی جنيفر لورنس و جنيفر انيستون قرار گرفته‌اند.

خانم بولاک که ۵۰ سال دارد، در فيلم «جاذبه» که سال گذشته اکران شد حضور داشت. این فیلم در مجموع ۷ جايزه اسکار را از آن خود کرد و فروش آن در سراسر جهان بیش از ۷۱۶ ميليون دلار اعلام شد.

ساندرا بولاک، که جايزه اسکار بهترين بازيگر زن سال ۲۰۱۰ را برای بازی در فيلم «نقطه کور» از آن خود کرده بود، سال پيش در رده‌بندی پردرآمدترين بازيگران هاليوود مجله فوربز مقام هفتم را به خود اختصاص داده بود، اما در فاصله ژوئن ۲۰۱۳ تا ژوئن ۲۰۱۴ به مقام نخست دست پيدا کرد.

جنيفر لورنس
جنيفر لورنس

بنا بر گزارش فوربز، ستاره فيلم جاذبه امسال جايزه اسکار را نبرد، اما پولی که نصيبش شد از پارو بالا می‌رفت.

بازيگر اول فيلم «بازی‌های گرسنگی»، يعنی جنيفر لورانس ۲۳ ساله، با درآمدی بالغ بر ۳۴ ميليون دلار، برای دومين سال پی‌درپی مقام دوم رده‌بندی فوربز را اشغال کرده است، در حالی‌که جنيفر انيستون ۴۵ ساله با ۳۱ ميليون دلار درآمد، به مقام سوم صعود کرده است.

فهرست فوربز

مجله فوربز فهرست پردرآمدترين‌های هاليوود را از طريق تخمين درآمدهای ستارگان سينما از جمله دستمزد بازی در فيلم، پشتيبانی از محصولات تجاری، و کارهای تبليغاتی تهيه می‌کند، و يافته های خود را با مديران و وکلا و ساير دست‌اندرکاران در ميان می‌گذارد.

گوئينت پالتروی ۴۱ ساله با ۱۹ ميليون دلار و آنجلينا جولی ۳۹ ساله با ۱۸ ميليون دلار رده‌های چهارم و پنجم را اشغال کردند. خانم جولی سال پيش مقام نخست را داشت.

اسکارلت یوهانسون، ستاره ۲۹ ساله فيلم عامی-تخيلی «لوسی» با ۱۷ ميليون دلار درآمد در رده هفتم قرار گرفت، و ستاره فيلم «شفق»، يعنی کريستين استوارت ۲۴ ساله، با درآمدی معادل ۱۲ ميليون دلار از رده سوم سال پيش به مقام دهم نزول کرد.

با اين که همه اين ستارگان دستمزدهای کلانی برای هنر خود دريافت می‌کنند، ليکن فوربز می‌گويد هاليوود از نظر درآمد بين زن و مرد فرق می‌گذارد و زنان از اين نظر هنوز از مردان عقب‌تر هستند.

مردان رده‌های ۱ تا ۱۰ فهرست فوربز در سال گذشته جمعا ۴۱۹ ميليون دلار درآمد داشته‌اند، در حالی‌که ۱۰ زن نخست رده‌بندی زنان جمعا ۲۲۶ ميليون دلار درآوردند.

XS
SM
MD
LG