لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۷

رمان جدید «دن براون» درباره خلقت در اسپانیا کند و کاو می‌کند


«دن بروان»، نویسنده رمان های محبوبی چون «رمز داوینچی» با رمان جدیدی بازگشته است. انتشار اثری از «دن براون» معمولا با سر و صدای رسانه ای، فروش میلیونی و موج گردشگرانی که به محل اتفاق داستان سرازیر می شوند، همراه است.

با انتشار رمان «رمز داوینچی» عده زیادی به موزه «لوور» پاریس هجوم بردند تا اتاقی را که در نخستین صحنه کتاب ، جنازه برهنه یکی از مسئولان موزه با ستاره ای حک شده بر سینه اش در آنجا پیدا شد را ببینند.

در رمان «نماد گمشده»، پروفسور «رابرت لانگدون» نمادشناس دانشگاه هاروارد را میان فراماسونرهای واشنگتن دی سی می یابیم در حالی که می خواهد گره از معمای توطئه ای که پاسخش در نمادهای بناهای تاریخی شهر پنهان شده بگشاید.

این بار هم موجی از گردشگران، به پایتخت آمریکا آمدند تا معماری و نمادهای پنهان در این ساختمان ها را از نزدیک کند و کاو کنند.

اما داستان کتاب جدید «دن براون» که «منشاء» نام دارد در اسپانیا رخ می دهد؛ کشوری که این روزها با معضل استقلال کاتالونیا دست به گریبان است.

دن براون، نویسنده رمز داوینچی با اثر جدیدی به نام منشأ بازگشته است
دن براون، نویسنده رمز داوینچی با اثر جدیدی به نام منشأ بازگشته است

از همین رو، پیش بینی می شود خبر انتشار کتاب در میان اخبار مربوط به کاتالونیا گم شود و «منشاء»، خوش اقبالی آثار پیشین «دن براون» را نداشته باشد.

«منشاء»، پنجمین کتاب «دن براون» است که ماجراهای پروفسور «رابرت لانگدون» را دنبال می کند.

داستان ازموزه «گوگنهایم» بیلبائو آغاز می شود ، به کلیسای «ساگرادا فامیلیا» در بارسلون می رود و بخشی از ماجرا را در کاخ سلطنتی مادرید می پروراند.

یکی از شخصیتهای کلیدی داستان، نابغه ای در زمینه کامپیوتر است که ادعا می کند کشف جدیدش، بنیان ادیان دنیا را به لرزه در می آورد. او می خواهد ثابت کند که برای خلقت نیازی به وجود پروردگار نیست.

شخصیت دیگر کتاب، مدیر زیبا و جذاب موزه «گوگنهایم» است که نامزد پادشاه اسپانیا است و در این ماجراها به «لانگدون» کمک می کند.

«دن براون» در «منشاء»، فن آوری جدید و هوش مصنوعی را نیز وارد داستان کرده و این بار، کلید معما را در آثار هنری ارزشمند اسپانیا پنهان کرده است.

انتظار می رود این اثر «دن براون» نیز به زودی روی پرده سینما زنده شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG