لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۸

۹۹ سال زندان برای مادر کودک آزار


زن آمریکایی ساکن دالاس، که دختر دو ساله اش را به شدت کتک زده بود ، روز جمعه به اتهام کودک آزاری به ۹۹ سال حبس محکوم شد.

قاضی لری میچل، قاضی ایالتی تگزاس در پایان جلسه پنجم دادگاه رسیدگی به پرونده الیزابت اسکالونا، حکم او را اعلام کرد.

خانم اسکالونا در سپتامبر ۲۰۱۱ کودک دو ساله اش را تا سرحد مرگ به باد کتک گرفت؛ به طوری که کودک به کما فرورفت.

پلیس می گوید الیزابت اسکالونا به شکم بچه ضربه زد، سپس با گالن بزرگ شیر او را زد و سپس دست های کودک را با چسب مایع قوی، به دیوار چسباند.

به گفته پزشکان، جوسلین دو ساله در اثر این حادثه دچار خونریزی مغزی شد، یک دنده اش شکست و همچنین آثار چندین مورد تاول و زخم روی بدنش دیده می شد. پوست دست های کودک نیز به خاطر تاثیر چسب کنده شده بود.

الیزابت اسکالونا در ماه ژوئیه به اتهام کودک آزاری متهم شناخته شده بود. دادستان می گوید او می تواند پس از سی سال تقاضای عفو مشروط کند.

وکیل مدافع خانم اسکالونا تقاضا کرده که مدت محکومیت موکلش به زیر ده سال کاهش یابد. او می گوید موکلش محصول یک خانواده متلاشی است و دوران کودکی اش آمیخته با تجربه مواد مخدر، کارهای غیرقانونی و سوءاستفاده است.

حالا پنج فرزند الیزابت اسکالونا، از جمله جوسلین و نوزادی که بعدا به دنیا آورد، با مادربزرگشان زندگی می کنند. او خواستار تجدید نظر در وضعیت دخترش شده است.
حکم ۹۹ سال حبس برای پرونده بزهکاری در تگزاس نادر است اما بی سابقه نیست.

طبق اداره رسیدگی به جنایات تگزاس حدود ۲۱۰۰ نفر از زندانیان بازداشتی در ایالت تگزاس آمریکا، مرتکب آزار کودکان، افراد پیر و همچنین معلولان شده اند و حدود پنج درصد از آنان احکام ۹۹ سال حبس یا حبس ابد دریافت کرده اند.
XS
SM
MD
LG