لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۸

مظنون تیراندازی به ستاد پلیس دالاس احتمالا کشته شده است


تیراندازی در دالاس
تیراندازی در دالاس

پلیس دالاس می گوید مرد مظنون به حمله در بیرون محوطه ستاد پلیس دالاس و تیراندازی به ساختمان این ستاد، به احتمال قوی توسط پلیس کشته شده است.

مردم مهاجمی در نخستین ساعات روز شنبه (۳۰ دقیقه پس از نیمه شب) به ساختمان مرکزی پلیس شهر دالاس در ایالت تگزاس تیراندازی کرد. به گفته دیوید براون، رئیس پلیس دالاس، تک تیراندازان پلیس پس از تعقیب و گریز، از شیشه جلوی کامیونی که در فاصله ۱۶ کیلومتری جنوب دالاس توقف کرده بود، این فرد را هدف قرار داده اند.

پیش از آن که پلیس برای یافتن جسد احتمالی این فرد وارد کامیون شود، یک روبات برای جست وجوی مواد انفجاری احتمالی به داخل کامیون فرستاده شده است. در توییتر پلیس آمده است که به نظر می‌رسد فرد مظنون کشته شده باشد.

پلیس در توییتر دیگری نوشته است: «ما شیشه جلو را باز کردیم و از یک شارژ آبی برای خنثی کردن مواد انفجاری داخل کامیون استفاده می کنیم.»

به گزارش رسانه ها از محل رویداد، پلیس تا اطمینان از نبودن مواد انفجاری در داخل کامیون به درون آن نخواهد رفت. صدای چند انفجار کوچک از اطراف کامیون شنیده شده که رسانه ها آن را از جانب پلیس دانسته اند.

به نوشته دالاس مورنینگ نیوز، روزنامه صبح دالاس، به نظر می رسد که فرد مظنون در این واقعه کسی است که مقام ها را مسئول سلب سرپرستی پسرش، که در دبیرستان تحصیل می کند، دانسته است.

بن ساتبی، ۵۶ ساله، از ساکنان شهر دالاس که هنگام گشت پلیس در محوطه نزدیک ستاد پلیس شاهد صحنه بوده است می گوید: «تیراندازی به محلی که آن همه پلیس در آن است کار عاقلانه ای نیست. این طوری خودت کشته می شوی».

در جریان این حمله هیچ یک از نیروهای پلیس مجروح نشده اند .

رویترز از قول رئیس پلیس دالاس نوشت که گزارش های اولیه شاهدان عینی، از دست داشتن چهار نفر در این حمله خبر داده بود، اما اکنون این گزارشها بی اساس به نظر میرسد.

دیوید براون به خبرنگاران گفت هنوز انگیزه این حمله روشن نشده است، اما مظنون پیشتر پلیس را تهدید به کشتن کرده بود.

درهنگام وقوع رویداد، دو بمب در بیرون محوطه پلیس پیدا شد. یکی از آنها یک بمب لوله ای بود که هنگامی که روبات پلیس قصد جا به جا کردن آن را داشت، منفجر شد. بمبی دیگر که زیر یک خودروی پلیس نصب شده بود، توسط نیروهای بمب یاب خنثی شد.

با نزدیک شدن پلیس به کامیون و برخورد با آن تیراندازی ازداخل کامیون آغاز شد. درپی تیراندازی متقابل نیروهای پلیس، کامیون گریخت و ماموران پلیس به تعقیب ان پرداختند.

تیراندازی دوم زمانی روی داد که کامیون در پارکینگ یک فست فود در شهر هاچینسون متوقف بود. در این تیراندازی پلیس توانست کامیون را بایک تفنگ بسیار قوی از کار بیندازد.

به گفته براون مذاکره کنندگان پلیس توانسته اند با یک نفر در داخل کامیون که خود را جیمز بالور معرفی کرده گفت‌وگو کنند. اما به گفته او هنوز نتوانسته اند هویت این فرد را تایید کنند، اما توانسته اند در سوابق پلیس مردی به همین نام را که در سه واقعه خشونت خانگی دخالت داشته پیداکنند.

براون در کنفرانس خبری که در نخستین ساعات بامداد روز شنبه برگزار کرد به خبرنگاران گفت، مظنون گفته است پلیس فرزند او را از او گرفته و به او اتهام تروریست بودن زده است. او سپس تهدید کرده است که «همه مان را منفجر می‌کند».

در اطراف محوطه پلیس همچنین چندین کیف پیدا شد که در دوتای آنها مواد انفجاری وجود داشت و بسته مظنون دیگری نیز در یک زباله‌دان در نزدیکی یک پاسگاه پلیس دیگر در داخل شهر به دست آمده است.به گفته براون همه منازل اطراف تخلیه شده است.

ویدیویی در رسانه های اجتماعی مامور پلیسی رانشان می دهد که با نورافکن به یک کامیون سیاه رنگ نزدیک می شودو دو خودروی گشت دیگر در پشت سر کامیون متوقف می شوند و افسر پلیس به ناگاه بر می‌گردد و فرار می کند و سپس رگبار تیراندازی به گوش می رسد.

در ویدیویی دیگر پیش از آن که تیراندازی برای دومین بار آغاز شود و کامیون بگریزد، دیده می شود که کامیون با خودروی پلیس برخورد می کند.

روزنامه اخبار صبح دالاس (دالاس مورنینگ نیوز) همچنین گزارش داده است که در شهر پاریس در ۱۶۰ کیلومتری شمال دالاس در سال ۲۰۱۳ پلیس فردی به نان جیمز بالور را باداشت کرده است. این شخص با داشتن سلاح و مهمات و لباس ضد گلوله، تهدید کرده بود که به خانواده خود و مدارس و کلیسا ها حمله می کند.

خبرگزاری رویترز نتوانسته است تایید کند که هر دو رویداد به یک شخص مربوط بوده است .

XS
SM
MD
LG