لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۶

جمهوری چک بازگشایی کشور را در پنج مرحله به اجرا می‌گذارد


جمهوری چک از روز‌ بیستم ماه آوریل، طی یک پروسه پنج مرحله‌ای به حالت عادی پیش از قرنطینه باز‌ می‌گردد.
در مرحله نخست، بازارها و کسب‌وکارهایی که در فضای باز هستند فعالیت خود را از سر می‌گیرند، برپایی جشن عروسی‌ها با کمتر از ده مهمان مجاز می‌شود، و ورزشکاران حرفه‌ای قادر خواهند بود در گروه‌های کوچک تمرین کنند.
فروشگاه‌های کوچک از ۲۷ آوریل و فروشگاه‌های بزرگتر که خارج از مراکز خرید سرپوشیده هستند و همچنین باشگاه‌های ورزشی بدون رختکن نیز از ۱۱ ماه مه می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.
از ۲۵ ماه مه، رستوران‌ها و مشروف‌فروشی‌ها اجازه خواهند داشت در فضای باز از مشتریان خود پذیرایی کنند. در همان روز، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی نیز باز خواهند شد.
آخرین مرحله بازگشایی، روز هشتم ماه ژوئن به مرحله اجرا در خواهد آمد. در آن روز رستوران‌ها، مراکز خرید، هتل‌ها، و سینماها درهای خود را باز می‌کنند و برگزاری رویدادهای بیشتر از ۵۰ نفر نیز مجاز خواهند بود.
جمهوری چک با جمعیت ‌۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری خود، تا روز سه‌شنبه ۶۱۰۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از این تعداد تاکنون ۱۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
جمهوری چک از نخستین کشورهای اروپایی بود که در اواسط ماه مارس، یعنی زمانی که شمار مبتلایان هنوز به ۲۰۰ نفر نیز نرسیده بود، اعلام وضعیت اضطراری کرد و سخت‌ترین محدودیت‌ها را به اجرا گذاشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG