لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ایران ۰۲:۵۵

سازمان ملل: توافق رهبران قبرس پیرامون سرعت بخشیدن به مذاکرات صلح تقسیم این جزیره مدیترانه


سازمان ملل اعلام کرده است رهبران رقیب درقبرس توافق کرده اند به مذاکراتی که به هدف یافتن راهکاری برای اختلاف نظرهای سه دهه گذشته پیرامون تقسیم این جزیره مدیترانه برگزار می شوند، سرعت ببخشند

سازمان ملل اعلام کرده است رهبران رقیب درقبرس توافق کرده اند به مذاکراتی که به هدف یافتن راهکاری برای اختلاف نظرهای سه دهه گذشته پیرامون تقسیم جزیره مدیترانه برگزار می شوند، سرعت ببخشند.

بیانیه روزدوشنبه سازمان ملل حاکی از آن است که دیمیتریس کریستونیاس، رهبربخش یونانی نشین قبرس و مهمت علی طلعت، رهبربخش ترک نشین قبرس درماه ژانویه شش بار دیدار و گفتگوی فشرده برگزارخواهند کرد.

بیانیه سازمان ملل چند روز پس از رای گیری شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید ماموریت حافظ صلح قبرس منتشر شده است که با ١٤ رای موافق و یک رای مخالف تصویب شد.

قطعنامه هفته گذشته سازمان ملل از طرفین گفتگوها مصرانه خواسته تا از این «فرصت نادر» که آن را « پیشرفت قاطع» نامیده است، بهره جویند.

اختلاف نظرها پیرامون ادعاهای تقسیم قدرت و ادعاهای ارزی افرادی که در تجزیه سال ١٨٧٤ قبرس از منازلشان رانده شده بودند، محورهای اصلی گفتگوهای آتی رهبران قبرس خواهد بود.

XS
SM
MD
LG