لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۳

محکومیت عضو حزب اله به زندان در قبرس


دادگاهی درقبرس یک عضو حزب اله لبنان را به اتهام توطئه چینی برای حمله به منافع اسراییل درآن کشوربه چهارسال زندان محکوم کرده است.

به گزارش رویترز، دادگاه روزپنجشنبه حسام طالب یعقوب، 24 ساله، را درپنج مورد مشارکت دریک سازمان بزهکارو موافقت با ارتکاب جرم مجرم شناخت.

یعقوب دوهفته پیش از آن که یک بمب اندازانتحاری پنج توریست اسراییلی را درماه ژوئیه درشهر ییلاقی بورگاس در بلغارستان بکشد دستگیرشد، وپلیس او را به تعقیب توریست های اسراییلی درفرودگاه لارناکا ومسیر اتوبوس های حامل آنها متهم کرد.

یعقوب، سوئدی لبنانی تبار، دردادگاه خود را بی گناه دانست، اما عضویت درحزب اله را پذیرفت و گفت اودستورات مردی به نام ایمان را اجرا می کرد.

بنا به گزارش رویترز، ایالات متحده آمریکا ، که مانند اسراییل حزب اله را یک سازمان تروریستی تلقی می کند، گفته است محکومیت یعقوب دردادگاه قبرس بر نیازاتحادیه اروپا به سرکوب حزب اله تاکید می گذارد.

اتحادیه اروپا، که قبرس عضو آن است، دربرابرفشارهای امریکا واسراییل برای گنجاندن حزب اله درفهرست سیاه سازمان های تروریستی ایستادگی کرده است ومی گوید چنین اقدامی ممکن است لبنان را بی ثبات سازد وبرتنش های منطقه ای بیافزاید.
XS
SM
MD
LG