لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

زرگری نماینده ایران لا بوئلتا


زرگری نماینده ایران لا بوئلتا
زرگری نماینده ایران لا بوئلتا

امير زرگري رکابزن ملي پوش ایران بعنوان نخستين دوچرخه‌سوار ايراني در رقابتهای لا بوئلتا ا اسپانیا و توردو فرانس حضور خواهد داشت.

امیر زرگري پس ازکسب رده سوم آسيا با ۲۱۸ امتياز در رده بندي رکابزنان آسيايي به تیم ای. جی. تو. آر. لاموندیاله ی فرانسه پیوست. وی پس از موفقيت در آزمایش ها و تست عملکرد به طور رسمي به اين تيم حرفه‌اي پيوست. امير زرگري با کسب ۴۵ امتياز در این تست و قرار گرفتن در رده برترين دوچرخه سواران تيم لاموندیاله توانست به ترکيب اصلي راه پيدا کند. این تیم در آغاز فصل جدید در سه مسابقه بين المللي اسپانيا شرکت خواهد کرد. البته رقابتهای لا بوئلتا ا اسپانیا تور دو فرانس و جیرو دو ایتالیا معتبرترین رقابتهایی هستند که امير زرگري بعنوان اولين دوچرخه سوار ايراني در این مسابقات رکاب خواهد زد.

نخستین مرحله مسابقات تور دوچرخه سواری داون آندر هم با پیروزی رکابزن آلمانی به پایان رسید. در مرحله اول این مسابقات که در آدلاید استرالیا در جریانست گرمای شدید بالای چهل درجه سانتیگراد امروز و بادهای تند سرعت رکابزنان را کم می کرد و باعث شد چهار رکابزن برتر از همان ابتدا فاصله خود را با حریفان افزایش دهند. آندره گرایپل، آلساندرو پتاچی، یائوهنی هوتاروویچ و فابیو ساباتینی در بیشتر مسیر ۱۴۹ کیلومتری این مرحله پیشتاز بودند. اما این گرایپل آلمانی، قهرمان دو دوره همین تور بود که در آخر با ثبت زمان چهار ساعت و ۳۳ دقیقه و ۴۰ ثانیه به مقام نخست رسید. این پیروزی نهمین عنوان نخست یک مرحله از مسابقات تور داون آندره برای گرایپل محسوب میشود. پس از گرایپل پتاچی ایتالیایی و هوتاروویچ از بلاروس به ترتیب دوم و سوم شدند. دومین مرحله این مسابقات فردا در مسیری بین لوبتال و استرلینگ برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG