لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۷

دومین مدال طلای ایران وخبرهای دیگر از دوچرخه سواری


دومین مدال طلای ایران وخبرهای دیگر از دوچرخه سواری
دومین مدال طلای ایران وخبرهای دیگر از دوچرخه سواری

دومین مدال طلای کاروان ایران هم در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بدست آمد.

در ادامه رقابتهای دوچرخه سواری قهرمانی آسیا که در تایلند برگزار میشود، امروزدر رشته تایم تریل جاده، رده سنی جوانان، امیر کلاهدوز از ایران به مدال طلا رسید. وی مسافت 34 کیلومتر و ۸۰۰ متری را زودتر از دیگر رکابزنان به پایان برد و با زمان ۴۶ دقیقه و ۳۵ ثانیه، مقام قهرمانی را از آن خود کرد. پس از کلاهدوز رکابزن هنگ کنگ دوم شد و دوچرخه سوار کره مقام سوم را به دست آورد. پیشتر در رقابتهای پیست قهرمانی آسیا، بخش دور امتیازی مردان، محمد رجبلو طلا گرفته بود.

لانس آرمسترانگ، قهرمان هفت دوره تور دو فرانس از دنیای دوچرخه سواری خداحافظی کرد.این ورزشکار ۳۹ ساله که پیش از این یک بار دیگر از این رشته اعلام بازنشستگی کرده بود، عنوان سومی در مسابقات سال پیش را یکی از دلایل خداحافظی اش دانست. او همچنین از جمع کردن میلیونها دلار برای خیریه مبارزه با سرطانش ابراز خوشحالی کرد.

درحالیکه یک قهرمان دوچرخه سواری کنارمی رود قهرمانی دیگرباز میگردد. محرومیت یک ساله قهرمان دیگر توردو فرانس آلبرتو کونتادور که متهم به استفاده از مواد نیروزا بود، از سوی فدراسیون دوچرخه سواری اسپانیا لغو شد. حکم محرومیت قهرمان مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس، که از تابستان سال گذشته بدلیل استفاده از مواد نیروزا صادر شده بود، در حالی لغو شده که کمیته بین المللی ضد دوپینگ تا ۲۱ روز فرصت دارد تا با اعتراض به این حکم، قضاوت نهایی را به دادگاه حکمیت ورزشی بسپارد. کونتادور ۲۸ ساله با ابراز خوشحالی از لغو محرومیتش، از فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و کمیته ضد دوپینگ خواست تا در قوانین شان تجدید نظر کنند. او این فرصت را برای بازبینی قوانین بسیار گرانبها دانست.

دور نخست مسابقات دوچرخه سواری عمان با پیروزی یک هلندی به پایان رسید. در دور آغازین این مسابقات که در مسیری به طول ۱۵۸ کیلومتر برگزار شد، تیو بوز هلندی با ثبت زمان سه ساعت و سی و هشت دقیقه و نوزده ثانیه زودتر از سایر رقبا از خط پایان گذشت و مقام نخست را به خود اختصاص داد. پس از او مارک کاوندیش برتیانیایی و راجر کلوگ آلمانی به ترتیب دوم و سوم شدند.

XS
SM
MD
LG