لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۱

یک آلمانی پیروز دور دهم تور دو فرانس


یک آلمانی پیروز دور دهم تور دو فرانس
یک آلمانی پیروز دور دهم تور دو فرانس

دهمین مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس، با پیروزی یک آلمانی به پایان رسید.

امروز در این مرحله که با حضور ۱۷۸رکابزن، در مسیری به طول ۱۵۸ کیلومتر بین اوریلا و کارمو برگزار شد، آندره گرایپل آلمانی از تیم اومِگا فارما لوتو، با ثبت زمان سه ساعت و ۳۱ دقیقه ۲۱ ثانیه زودتر از مارک کاوندیش بریتانیایی، به مقام نخست دست یافت. پس از کاوندیش هم خوزه خواکین روخاس اسپانیایی رده سوم را از آن خود کرد. در جدول کلی رده بندی رکابزنان در ۹۶مین دوره رقابتهای تور دو فرانس توماس وولکر فرانسوی همچنان با بر تن داشتن پیراهن طلایی رقابتها در صدر قرار دارد ولوئیز لئون سانچز اسپانیایی و کادل ایوانزبریتانیایی به ترتیب دوم وسوم هستند. مرحله یازدهم این رقابتها فردا در مسیری به طول ۱۶۷ کیلومتر برگزار خواهد شد.

الکساندر کولوبنف اولین دوپینگی توردو فرانس امسال شد. دیروز کولوبنف دارنده مدال نقره مسابقات جاده قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۹ به دلیل دوپینگ از مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس اخراج شد. این رکابزن روس که به همراه تیم کاتیوشا در این مسابقات حضور داشت، به دلیل مثبت بودن آزمایش ادرارش از این مسابقات اخراج شد. در حالیکه آژانس جهانی ضد دوپینگ وادا اعلام کرد، در نمونه این دوچرخه سوار سی ساله ماده ممنوعه هایدروکلروتیازید پیدا شده ، اتحادیه بین المللی بی،دوچرخه سواری یو. سی. آی. این دوچرخه سوار را از ادامه شرکت در مسابقات محروم نمود. کولوبنف تنها چهار روز فرصت دارد تا به رای صادره اعتراض کرده و درخواست آزمایش نمونه دوم را بدهد، تیم کاتیوشا اعلام کرده که در صورت اثبات دوپینگ این دوچرخه سوار پس از آزمایش نمونه او را به اندازه پنج برابر حقوق اش جریمه خواهد کرد.

دیروز که رقابتهای توردو فرانس با استراحت رکابزنان همراه بود بیست و پنجمین دوره مسابقات دوچرخه سواری ماراتن ایتالیا، با پیروزی شرکت کننده کشور میزبان به پایان رسید. در پایان این مسابقه یک روزه، که با حضور ۹۰۰۰ رکابزن برگزار شد، در بخش مردان، جوزپه سورنتی ماتزوچی ایتالیایی، رده نخست را به خود اختصاص داد. ماتزوچی، مسیر ۱۳۸ کیلومتری بین لاویلا و کوروارا را در چهار ساعت و سی و سه دقیقه و ۵۵ ثانیه رکاب زد تا رده نخست را به خود اختصاص بدهد. پس از او مایکل اسنِل هلندی و لوئیجی سالیمبنی دیگر شرکت کننده کشور میزبان به ترتیب دوم و سوم شدند. اما در گروه زنان، رکابزن بلژیکی گوی سبقت را از دیگر رقبا ربود. ادیت فن دن برانده با ثبت زمان ۵ ساعت و ۸ دقیقه و ۲۲ ثانیه بالاتر از دیگران رده نخست را کسب کرد. باربرا لانکیونی ایتالیایی و نادیا پریلینگ اتریشی هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

XS
SM
MD
LG