لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۴

قهرمانی مارتین در تور پکن


قهرمانی مارتین در تور پکن
قهرمانی مارتین در تور پکن

پنجمین و آخرین مرحله از مسابقات پنج روزه تور دوچرخه سواری پکن با پیروزی گالیمزیانوف به پایان رسید اما در مجموع رده بندی کلی پنج مرحله تونی مارتین آلمانی قهرمان شد.

در پنجمین مرحله از مسابقات دوچرخه سواری تور پکن که در مسیری به طول ۱۱۸ کیلومتر برگزار شد و با دوازده بار دور زدن دور ورزشگاه آشیانه پرنده به پایان رسید، دنیس گالیمزیانوف، رکابزن تیم کاتیوشا موفق شد در دورهای نهایی از حریفان پیشی گرفته و به مقام نخست برسد. پس از او خوان خوزه هوئدو و الیا ویویانی به ترتیب دوم و سوم شدند. در رده بندی کلی این مسابقات اما تونی مارتین آلمانی از تیم اچ. تی. سی. کلمبیا های رود باکسب ثبت بهترین زمان به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت. در رده بندی کلی پس از او دیوید میلر و کریس فروم هر دو از انگلیس به ترتیب رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

همچنین مسابقات یک روزه دوچرخه سواری کلاسیک تور پاریس با پیروزی رکابزن بلژیکی به پایان رسید. در این مسابقه که دیروز در مسیری به طول ۲۳۰ کیلومتر برگزار شد، گرگ فان آورمائت بلژیکی با ثبت زمان ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه و ۴۳ ثانیه زودتر از سایر رقبا از خط پایان گذشت و به مقام نخست رسید. در این مسابقه و در حالیکه تنها ۱۵ کیلومتر به پایان آن باقی مانده بود، آرناد جرارد فرانسوی پیشتاز رکابزنان بود. گرگ فان آورمائت و مارکو مارکاتو با عبور از آرناد فاصله خود را با سایر رقبا افزایش دادند. در حالیکه مارکاتوی ایتالیایی خود را آماده پیروزی در این مسابقه می کرد، رکابزن بلژیکی با افزایش سرعت خود توانست او را جا گذاشته و رده نخست را به خود اختصاص دهد. از آخرین باری که یک فرانسوی به عنوان قهرمانی تور پاریس رسیده است ۵ سال میگذرد.آورمائت پیش از این در این فصل به مقام قهرمانی مسابقات تور دو والونی، رده دوم مسابقات تور بلژیک و مقام سوم مسابقات کلاسیک سن سباستین دست یافته بود

XS
SM
MD
LG