لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

پافشاری اوباما برای تصویب قانون امنیت سایبری


باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده مصرانه از سنای ایالات متحده خواسته است تا برای تقویت موضع دفاعی کشور در برابر حمله های سایبری احتمالی قانونی را تصویب کنند.

آقای اوباما در اظهارنظری که روز جمعه در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد، گفته است «دولت های خارجی، سندیکاهای جنایی و افراد مستقل هر روز در حال کنکاش و جاسوسی در سیستم های امنیت عمومی، انرژی و مالی ما هستند».

رئیس جمهوری افزوده است: «بازگذاشتن در (سیستم های) دیجیتال در برابر دشمنان سایبری مان نهایت بی مسئولیتی خواهد بود.»

این طرح قانونی که به آن «قانون امنیت سایبری ٢٠١٢» گفته می شود، بین بخش خصوصی و دولتی مشارکتی ایجاد خواهد کرد که استانداردهای امنیت سایبری برای ساختارهای زیربنایی همچون سیستم های آب و برق تعیین می شوند و راه برای تبادل اطلاعات بین بخش خصوصی و دولت فدرال هموار خواهد شد.

مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده که جمهوری خواهان اکثریت کرسی های آن را در اختیار دارند، قانون امنیت سایبری را در ماه آوریل تصویب کردند. طرفداران آزادی های مدنی ادعا می کنند که این قانون دولت فدرال را مجاز خواهد کرد تا به اطلاعات خصوصی شهروندان آمریکا دسترسی پیدا کند.

آقای اوباما نوشته است «رویکرد ما از آزادی های مدنی و خصوصی مردم آمریکا محافظت خواهد کرد».

رئیس جمهوری گفته است «من هر قانونی را که فاقد رویکرد محکمی در قبال آزادی های خصوصی و حافظ حقوق مدنی مردم باشد، وتو خواهم کرد».
XS
SM
MD
LG